Споделена история от На работното място

Това редно ли е?
Здравейте,
работя на смени - ден, нощ и 2 почивки. Дневните са натоварени, дълги и стресиращи. Нощните - основно си като пазач, но е тихо, няма движение, може да се дреме. Сега тези, които се справят добре, и са с по- високо образование, трябвало да минат само на дневни, другите на нощни. Заплащането е еднакво, натоварването е несравнимо. Какво мислите по въпроса?

Коментари

1.   Кaкто е било в комунизмa, по-силните дa влaчaт нa гърбa си по-слaбите, рaвенството сaмо в зaплaтите и евентуaлен "герой нa трудa" веднъж в месецa или в годинaтa зa бурни aплодисменти ххaхaх. Не, естествено, че не е коректно. Aз бих нaпуснaлa, но СЛЕД нaмирaне нa другa рaботa, първо бих опитaлa и дa говоря зa товa.
Следвa в по-нaтивaренaтa смянa и зaплaщaнето дa е пропорционaлно, но...имaш глупaви шефове, които ще зaгубят можещите, зa дa имaт слaбите.

2.   Съгласна съм с номер 1. За съжаление у нас комунистите поеха и производството без да имат хал-хабер от управление на хора и бизнес. Още са в плановото стопанство, но има повече за тях. Няма измиране на тези мумии. Напускай и хич не съжалявай. Няма да ти увеличат заплатата, защото тези хора както казах са некомпетентни и не са предприемачи, а вид управители на готови капитали, паднали им в червени куфарчета. Добрата новина е, че такива все някога фалират и ни освобождават от присъствието си.

3.   Работата като охрана е предимно за мамини синчета, които не са свикнали да работят и мразят, когато им поставят задачки или се налага да свършат някаква работа... От друга страна, важно е работата по охрана да е свършена без гафове и от тази гледна точка, тези които могат поне да се подпишат - да взимат дневните смени,
за да има по-малко излагации пред хората...

4.   Tц,тц ,пак комунистите са виновни и за днешната слана ,сигурно.
Не става ясно какво работиш и в каква фирма-частна,държавна ,малка-голяма.
По принцип,нощният труд се заплаща по-вече.Освен това,нищо не може да замени нощния сън.Така,че само привидно нощните смени си почиват,пък дневните се изтрепват.Ако искаш пробвай нощните смени,ама за 3-4 месеца,не за 2 дни.
Ако смяташ,че не е точно -постави въпроса пред началниците.
Ако смяташ ,че не ти изнася-напусни.
Ако смяташ,че има нарушение на трудовия договор-оплачи се в инспекцията по труда.

5.   Говори с началниците и обясни какво ти харесва. Може да има и колеги, които не искат да работя нощни. Може с някого да се замениш.

6.   До коментар 3 - интересно ми е ти каква ли "мъжка" работа работиш, която не е за мамини синчета? Нека отгатна - може би си товарач?
До автора - авторе, нали знаеш, че в България важи поговорката - "На чужд гръб и сто тояги са малко" :) Какво очакваш да ти се отговори?