Споделена история от На работното място

Работник в заложна къща
Здравейте, предлагат ми работа в заложна къща. Заплащането е добро и работното време също. Имам притеснения относно работата, да няма нещо незаканно, лихвари и т. н някои които е работил или работи в заложна къща би ли споделил мнение или разказал как минава един ден и най-вече има ли истинска причина, заради която да се притеснявам. П. С. момиче на 20год съм, а шефа или поне човека, които се срещнах беше видимо богат държеше се тежко и със самочуствие.

Коментари

1.   Искай договор и го прочети внимателно. Ако е стандартен трудов договор няма за какво да се притесняваш.

2.   Като поработиш там ще разбереш какво се случва, иначе няма как. Все пак трябва да са ти казали какви ще са ти задълженията. Иначе виж едни филми pawn shop (и три хикса), пък да не се окаже че иска да си актриса за 1 месец и после чао.

3.   То сигурно ще те обучават седмица поне и ако ти харесва и шефа или там който ще те обучава ще прецени дали ставаш или не и тогава договор. От първия ден едва ли ще има договор. Не мисля че има за какво да се притесняваш, как протича един ден -Ба мояприятелка и беше скучно. Често клиенти и бяха циганите. Това е отговорна работа, с пари да се разправяш не е лесно особено пък ако шефа ти отпуска и кредити... По-добре работа във фабрика