Споделена история от На работното място

Windows 10 е много грозен
Всеки ден в работата ми се налага да използвам Уиндоус 10, ма туй много грозно бе - все едни такива тъмни цветове, бутоните за увеличаване/намаляване на прозореца и затваряне не се откраяват по никакъв начин, всичко е много плоско и тъмно. Дори няма хубави уолпейпъри. И често ми се рестартира като пускам видеоклипче на Ютуб, а има последните драйвери. Не мога и да си сложа някаква скин програма, че да го прави да изглежда на 7. Дори и 8. x повече ми харесваше, въпреки гадния стартов прозорец, за който си имаше програмка. Десктопът му беше по-хубав. Това ли е наистина бъдещето на Уиндоус? 7 беше сякаш по-стабилен, но опроделено по-красив.

Коментари

1.   Има си настройки за цветове и за всичко. Определено 10 е много по-добър от 7.

2.   Още като махнаха aero glass ефекта ми стана ясно какво "чудо" ще е. Освен това нямаш право да спираш ъпдейтовете.

Аз като минах на десетката си мислих, че съм се прецакал.. за щастие намерих начин да си сваля официалния уин7 iso файл. Рових из Google за един ключ и воала... сега си джиткам доволно.

Следващия ми лаптоп ще бъде макбук. Поне да знам за какво си давам парите :)

3.   В коя година сме?

4.   2017-та, затова Уиндоус 10 изглежда демоде на фона на линукс и мак.

5.   4 - Linux ... Що е то Linux, и кое го прави красив.
За мак съм съгласен. За 4200 лева, поне трябва да е с красив UI. Работата е, че и той си стои още в 2009-а.

6.   Аз пък съм фен на по-тъмните кожи и 10-ката не ми забива каквото и да правя. Въпреки това повечето време ползвам Ubuntu с нормален GNOME десктоп (който също е по-тъмен и не ползвам Unity, че не съм фен). Win-а ми е само за да пусна Photoshop от време на време, че някои неща се правят трудно на GIMP.

7.   Не използвам Windows от много месеци, тъй като спрях да използвам компютър, но като гледам снимките в Интернет, и според мен е грозен.

8.   Windows 10 е най - добрата система, която конфигурира всяка една игра и програма максимално, за да работи по леко и без засечки и крашове.

10.   Здравейте, аз съм с Win 10 ЛЕГАЛЕН от самото начало, просто защото купих компютъра с Win 8, който беше тотален провал и гледах да се оттърва от този бъг.
За мен до сега най-сполучлив си остава Win 7, но с Win 10 се свиква. Не ползвам приложения, разбира се и съм си само на нормален Десктоп и нормални програми.
Единственото, което ме дразни са автоматичните ъпдейти. Внимавайте с тях, защото на мен многократно ми качваха драйвери, които не са подходящи за моя компютър! Аз съм с 64 битов, а примерно ми качи 84 битов драйвър
Редовно ако имате проблеми има възможност да изтриеш предишния ъпдейт. Преди да се зареди ъпдейта почват да забиват интернет и другите функции също.
Мисля след като ми се развали този лаптоп да мина на Google Chrom компютър. Ще видим... , но като цяло имам и проблем с конфигурациита на моя Dell ине съм доволна от Dell повече отколкото да ме дразни Win10
В момента Win10 е дори супер, в началото беше много по-зле. Имала съм и MAC, но не съм доволна. Ползвам интересни програми, които ги няма за мак или са платени. Аз съм с Андроид на телефона, а мъжът ми е винаги с iPhone и се е пробвал да ми пробутва старите си телефони, но не ги ща - там ми е направило впечатление, че моите приложения често са безплатни, а за него не са. И още - при мен функционират доста приложения по-добре от при него. Не говоря за самата операционна система - тя за iPhone е по-добра, но приложенията на Андроид са по-добре.
Понякога е по-добре да плуваш с големия поток..

Най-големият бъг с Уиндоус беше, когато си купих този Dell и се оказа, че нямам драйвър точно за интернет картата ха-ха. Трябваше с флашка да си качвам драйвъра.

11.   Windows 10 е уникален боклук, личи си че е правен за геймърчета, а не за бизнесмени и хора с власт или поне амбиции.