Споделена история от На работното място

Работа във Велико Търново
Здравейте аз съм момче на 19 години и искам да променя местоживеенето си. Завърших средно образование в Русе, но искам да кандидатствам във Великотърновския Университет. Все още нямам достатъчно пари и искам да ви попитам, във Велико Търново какво мога да работя, за да успея да оставя поне малко спестявания за следването. Лесно ли се намира работа.
Ще ви бъда много благодарен ако ми помогнете с каквото и да било.

Коментари

1.   Велико Търново е един от градовете с най-ниска безработица, и - да, лесно се намира работа. Заплащането е както навсякъде другаде в България - според работодателя, за съжаление по-често - ниско. В. Търново е един от трите града, чието население се увеличава - сигурно има причина да е така, освен това е много красив и интересен град, според мен няма да съжаляваш за избора си.

2.   Недей! Бягай в София. Аз живея във Велико Търново и ако искаш да работиш се приготви за 200 лева наем /за стая/ и 500 лева заплата за 8часов работен ден :) Изключително некоректни работодатели, които само гледат да те използват и в много от случаите дори не ти плащат. Нямам търпение да се махна от тук. Иначе да красив град, но за еднодневна екскурзия :)