Споделена история от На работното място

Предложение за име на сайт
Здравейте, приятели! Най-накрая се реших и отварям магазин за дрехи втора употреба. Имам нужда от вашата помощ с избора на име. Искам да е нещо кратко и запомнящо се, както и да е свързано с дейността на сайта. Ще съм ви изключително благодарна, ако дадете някакви идеи!

Весело изкарване на празниците! :)

Коментари

1.   Ето няколко. Който и каквото да ти предложи, има много малък шанс да ти хареса и да използваш предложеното име. Ето ти няколко примера от мен

reUse
CheapandStylish
Stylecenter
superdreshki

и тн.
Последните 2 години много "предприемачи" се появиха в този отрасъл, които продават и рекламират стоките си във Фейсбук.
Абсолютно съм убеден, че на всеки са му правили впечатление баналните реклами за обувки, ключодържатели с номера на колата, инструменти и електроуреди.
Така тези търговци без да поддържат кой знае какъв сайт, генерират огромно печалби без да използват, никакви супер, биещи на очи имена. Просто в настоящият момент клиента не се вълнува от това, за това и няма да се изненадаш, че точно тези продавачи използват съвсем обикновени и банални имена.
Освен това, за заблуда използват крайно изтърканият способ, чрез името на магазина си да създават илюзията, че продават немски гаечни ключове или пък обувки произведени в Карлово да речем, но всичко си идва от Китай разбира се.
В тази насока може и да използваш имена от рода на - Euroclothes, Topmarki, Luksoznidrehi, Evromoda и всякакви небивалици, които обаче биха имали успех.

M, 23 yr old.

2.   Нещо запомнящо се, което не бие на насмешка.

Важното в случая е, да имаш добър маркетинг - тоест, да налееш пари за реклама и то много пари. Плати си за стил, за лого, за музика, ако трябва. И след това, ако започнеш да реализираш печалби - реинвестирай всичко в още реклама. Наеми агенция, ако се налага.
Едни познати, имаха малка компания, кяото продаваше някакви вносни боклуци от Китай. Какво направиха? Изсипаха 50 000 евро за реклама. Всеки месец, изсипваха всичко до стотинка, . Ходеха да се молят на банки инвеститотри, само и само да инвестират още и още. Всичко отиваше в все по агресивен и стилен маркетинг. Когато ръстът на магазина, започна да се забавя, намалиха драстично маркетинга и ЕДВА след 3 години, взеха нещо повече освен обикновенната служителска заплата в собствената им фирма. Можеха да се направят на ударени, да ходят по екскурзии и да си вземат коли, още на третия месец, но сега продадоха фирмата си за 7 цифрена сума.

4.   Не мисля, че името трябва да е изписано на латиница. По-скоро да е разпознаваемо за потребителите, за които кирилицата е по-естествената азбука, на която общуват. Трябва да отчетем и манталитета. Българинът обича забавната провокация. Върти ми се из ума нещо като "Съблечи ме", или "Искам дрехи", или "Втори моден шанс".

5.   http://drehi.bg/
До 4: на кирилица не може, ще излиза по-лош начин

6.   4 - Името на сайта трябва да е с латински символи и/или цифри.
Това не означава, че не можеш да си кръстиш сайта "iskamdrehi.bg".