Споделена история от На работното място

Отсервировач
Без работа съм от доста време, няколко години можех да си го позволя, сега вече не съвсем. Много ми е трудно да си намеря, а и живея в не голям град с малко възможности за работа. Жена на малко над 30 съм. Вече и годините са ми много според някои изисквания на работодатели, при все че не изглеждам зле. Предлагат ми работа като отсервировач, по черноморието. Проблемът ми е, че малко ми треперят ръцете понякога, когато се притесня съвсем. И все пак не е като да сервираш. Предполагам, че няма кой знае какви изисквания за отсервировач. Ако някой знае някакви подрбности-ше са ми от полза.

Коментари

1.   Все отнякъде трябва да започнеш, известно време бях сервитьор в чужбина - за първите ден-два не ме питай как беше и колко гафове направих. Общо взето това е първата стъпка към кетъринга, започвай, старай се и мисля, че няма да останеш незабелязана. Бъди вежлива с клиентите и персонала, другото ще се нареди.
Мечо Пух

2.   Какво точно искаш да знаеш за длъжноста?
Мечо Пух е прав няма сташно.

3.   Авторката-каквото и да е, все ще ми е от полза. Давам си ясна сметка, че да сервирам не мога, но да отсервирам мисля, че бих се справила. Налага ли се и да сервират все пак отсервировачите, или се включват в други дейности.

4.   Не му се притеснявай чак толкова. И да се наложи да сервираш, какво... млада си, на 30 и нещо, аз съм на 50 и нещо и пак не казвам "не мога"... даже не си го и помислям... не че и аз не се притеснявам, но не чак толкова. Мисълта ми е, не си слагай предварително бариери, и да си мислиш, че не можеш. Не е толкова кой знае какво... всичко се учи... но страха и притеснението ни ***** майката, не бива човек да се притеснява, това исках да ти кажа.
Кураж и успех.

5.   Благодаря за подкрепата. При мен проблема идва единствено и само от притеснението, не че нямам желание. Надявам се да се "събера"и да се справя. Работата е в хотел по черноморието, предполагам, че трябва да се отсервира след закуска, обяд, вечеря. Една добра дума, макар и от непознати, винаги е от полза. Още веднъж-Благодаря!

6.   Не се безпокой, УСПЕХ ти желая още веднъж, каквато и да е работата.