Споделена история от На работното място

Родих, но не искам да спирам работата като модел
Привет. Аз съм модел на бельо. Преди три месеца родих и се върнах на работа още на втория месец. Бях от късметлийките, на които не им личи, че са раждали. Проблема е, че кърмя и съм малко недоспала, а и е трудно с малко бебенце да се ходи по снимки. В никакъв случай няма да заместя кърмата с АМ. Всички са в потрес как имам кърма, като съм толкова слаба, обаче е факт - имам и е доста хранителна. Обаче на работа ми казаха, че е по - добре да изчакам още 3 - 4 месеца и тогава да се върна, понеже храненето пречи на работата. Страхувам се, че така ще се поемат повече ангажименти от други дами и ще забравят за мен и да ми дават работа. Дали да си дам почивка или да се боря? Харесвам работата си. От агенцията ми казаха, че имат нужда от мен и готвят нови проекти. Има и други майки, но те впоследствие сами се отказаха от работата.

Коментари

1.   Ако можеш да си съвместяваш работата с бебето-ОК. Но да го разнасяш из вирусите и гриповете, не е много ОК. Можеш да го оставяш на някой и да се изцеждаш. Но пък има вероятност да се отбие само, а е добре да е кърмено поне 3-4 месеца.

2.   А можеш ли да изцеждаш кърма и някой да храни вместо теб бебето, докато си на снимки, както и да те отменя 1ния път през нощта, за да можеш да поспиш?
Бебето по колко пъти на ден и на нощ огладнява горе-долу?

3.   Май на някого дето бачка на държавна работа му е прекалееено скучно и пуска теми наред :) Справка - интриги на работното място, цена на бебешка количка и тази тема са писани от едно и също скучаещо човече.

4.   Ами да си мислила! Не може две дини под една мишница, ако схващаш какво казвам. Аман от майки, които раждат само заради обществото и после правят всичко друго, но не и да изпълняват пълноценно родителските си задължения!

5.   Щом не искаш да си загубиш работата, вариант е, ако има на кого да оставяш бебето, когато си ангажирана. Примерно на някоя баба. Изцеждаш кърма предварително и докато те няма, млякото му е осигурено.

6.   Има винаги варианти. Можеш да изцеждаш кърма. Сигурно си намерила кой да помага. Предполагам че не става въпрос за 8 часа всеки ден.

7.   Бих говорила с агенцията и бих им споделила притесненията си.
Те ще ти кажат имат ли възможност наистина да те изчакат няколко месеца или не.
Ако имат възможност - гледай бебчето.
Ако има опасност да си загубиш работата и има кой да се грижи за малкото човече се изцеждай. Така ще има кърма дори теб да те няма.

8.   Сега съм убедена, че ще те натирят да си гледаш детето и да не работиш. Не съм запозната с моделската професия, но ако ти носи удовлетвореност и можеш да я съчетаваш с гледането на бебока, по-добре продължжи. Важно е жената да си има свои пари. Откъснеш ли се от тази среда, много е възможно да те изместят. Не си губи позициите. Освен ако не си от майките, които се чувстват задължени да кърмят до 6-годишна възраст на детето, съществен проблем няма да има, ако издържиш докъм 9-12 месеца, и след това спреш да кърмиш.

9.   Въпрос на приоритети и възможности. Избирай!

10.   Работа от този вид не може да се комбинира с гледането на малко дете. Изобщо, от части се съмнявам, че темата е истинска. Имаш кърма, която вероятно цапа бельото, което ползваш за снимките. На никой работодател не би му било приятно. Бебето е малко, трябва да се храни, да му се сменят памперси, да му се обръща внимание- няма как да го правиш, докато снимаш. Щом го взимаш на снимки, значи и няма кой да го гледа. По-добре продължи с работата когато бебето порасне и може да тръгне на ясла без да зависи на 100% от леличките и госпожите. Детето един път е дете, после не можеш да върнеш времето назад, а работата няма да избяга за 7 месеца.

11.   Първо, честито и да ти е живо и здраво!
Според мен трябва да си дадеш малко почивка, бих казала повече от 3- 4 месеца. Помисли си, бебенцето има нужда от теб и от твоето внимание. Първите няколко години са важни за изграждането на връзката майка- дете, както и на връзката баща- дете. Но, все пак, решението е твое.

Black Sabbath

12.   И от мене ЧЕСТИТО още едно българче.
Работата на човек свършва 40 дни след, като умре човек.
Тези първоначални месеци от живота на бебето ви са неповторимо време в буквалния и преностен смисъл на тези думи. Може така да се случи,че да нямате друго дете.
Добре приемаме,че много ви се работи. Доставяте кърма за хранене на бебчето. Утре работодателя ви предяви искане да прекъснете лактацията, поради нещо свързано с работата ви. Кое ще изберете?

1. Вашето желание да работите.
2. Интересите на фирмата
3. Интересите/нуждите / на детето си

13.   Щом от агенцията държат на теб и вече си си изградила име, мисля, че не е голяма трагедия да си вземеш малко почивка от работата и да се посветиш на бебето през следващите няколко месеца, защото не става дума само за кърменето, а за това, че той или тя се нуждае от теб, от твоето време и внимание. Иска да го гушнеш, да го полюлееш... а не просто да го нахраниш и да го дадеш на някой да го държи докато снимаш.

14.   За мен темата е фалшива.

15.   Подкрепям останалите, че темата си е фалшива!
1-Няма незаменими "модели", че да работят с току-що родили жени.
2- Фигурата след раждане се променя, а и не е възможно да си на снимки, точно когато кърмиш.
3- Всяка може да стане модел на бельо, има много сайтове като vmzona, така че това не е професия, защото ангажиментите са временни.

16.   Решихме да го захраня и ще продъжим да снимаме. Благодаря на тизи, които са дали съвети.
Авторка

17.   Това ваше решение си е рафинирана форма на егоизъм и поставяне на здравето на безпомощното ви дете в риск от непоправими последици за цял живот.