Споделена история от На работното място

Какво да правя с живота си.
Привет,
На 27г. съм с юридическо образование и 2години стаж по специалността. Работя като юрисконсулт в държавната сфера. За около година бях сътрудник в кантора на адвокат.
Харесваше ми работата там, харесваше ми и тази, която изпълнявам сега.
Към днешна дата сее чувствам недоразбран и недооценен.
Страшно неблагодарна професия е юрисконсулта. Едва ли не трябва да знаеш всичко и да разбираш от всичко на момента. Парите, които взимам за цял месец се изкарваха за 15 дни в кантора.
Благодарен съм, че работя по специалността си и то съвсем нормално. Не съм имал връзки, не са ми пазили мястото, но искам нещо повече и искам да се развивам.
Мисля да поработя още няколко години, да натрупам стаж и все пак опит и да пробвам самостоятелно или в дружество с други адвокати.
Искам да се обърна към юристите в сайта: При Вас как беше началото, сега как се чувствате? Юрисконсултите как се чувстват? Изпитват ли и те това неудовлетворение, което изпитвам аз?
Благодаря!

Коментари

1.   Доволен си ама не си доволен, последно?

Нещо ти липсва. Замисли се какво. Аз мисля, че няма нищо общо с работата ти. Може би ти липсват приятели или приятелка. Така, че... проблема е другаде. Щом си учил за това и ти харесва достатъчно и изкарваш прилични пари то тогава недей да търсиш проблема там, където го няма.

Виж както ти липсва за да бъдещ шастлив. И недей да казваш още пари, защото... парите не ти осигуряват щастие :)

2.   Не съм юрист, но мисля, че тази неудовлетвореност и чувство, че си способен на повече, са универсални за много професии. В началото е винаги трудно, тъй като си на най-ниското стъпало. Помисли много задълбочено къде искаш да стигнеш в професионален план и работи в тази посока. Ако харесваш правото и примерно искаш да имаш собствена кантора, тогава виж кой е най-краткият път към това. Аз си представям, че собствената кантора включва освен юридически умения, също и известна доза бизнес такива - маркетинг/продажби, управленски капацитет, финанси и други. Можеш като хоби да се опиташ да придобиеш и допълнителни умения като изброените, които ще ти помогнат по пътя, който си избереш.