Споделена история от На работното място

Английски език
Какво ниво на владеене на английски търси средния работодател в България, да речем за по-ниско квалифицираните позиции - например продавач в Мол? Моят английски се движи в границите между А 2 и Б.

Ц 2 е за професори по олингвистика и нейтив спикъри, Ц 1 е за филолози (тъй мисля )- та в този ред на мисли Б2 би ли било достатъчно?

И още едно въпросче: всички един куп времена в английския ли трябва да владея, или има и такива, които се използват рядко?

Коментари

2.   За продавачка ти стига просто да можеш да се разбираш с англоговорящ клиент. Така, че ако можеш да проведеш елементарен разговор, това ти е достатъчно. Предполагам ниво В1 е напълно Ок. Колкото до граматиката, ами не се тревожи за нея. Когато клиент идва да си търси дънки, няма да използва минало предварително в бъдещето. :)) Ще използва сегашно време за да те пита какво можеш да му предложиш. Освен това на голяма част от чужденците английският също не им е роден, така че също като теб ще използват разни кратки изречения и заучени фрази колкото да ти обяснят, че търсят блуза с определен размер. За това не се тревожи, за продавачка това ниво ти е ок. Виж, ако имаш амбиции да работиш в офис и особено ако трябва да водиш бизнес преговори и да правиш преводи е там вече е друго, обаче за продавачка това ти стига.

3.   Те политиците не знаят езици и ни представят на световни срещи, ти за един продавач в мола. Ами да то кажа и там не знаят. По-лек го карай. Учи си езикът за себе си. Важното е да те разберат.