Споделена история от На работното място

Мога ли сама да се обуча за графичен дизайнер?
Има ли някой с опит, който да ми каже дали мога сама да се обуча за графичен дизайнер? И как? Всякакви съвети ще са ми много полезни. Не мога да отида в университет, имам много голям проблем, който не ми позволява!
Много ви благодаря!!

Коментари

1.   А така, сега ще ти отговоря =) Случайно работя това, от около 8 години. По темата:
МОЖЕШ! Работата става с много гледане и четене. В България специално, никъде из вузовете няма добра специалност и добри курсове по темата, вярвай ми. Това което ти е необходимо са талант и търпение. Не става лесно работата, няма да те лъжа, но е напълно постижимо.
Ако имаш конкретни въпроси, пиши тук
enderbg@yahoo.com

2.   За мен казаха, че едно един фикус има по-вече талант от мен в тази сфера. НО се хванах на работа като графичен дизайнер в една голяма фирмичка.... И сам съм учил от нета, книги и мноооого търпение. Така, че всеки който иска може, стига да има желание :)

>>> Тишански <<<

3.   Тишко, ти си вездесъщ, батка - от историята, през етническата и социалната политика, та чак до графичния дизайн! Чудя се дали и в авиацията, сърдечната хирургия и балетното майсторство си също толкова добър?

4.   хахаха - явно имам вече "фенове", недей, вече се изчервих.. Аз съм като бръснарите в древността (били са всичко от зъболекари до психиатри). Ако искаш мога да ти покажа някое мое творение, за да се увериш кой има по-вече талант, аз или фикуса :D. Или май ще ти е по-добре да ти дам CV-то си, ЕГН, банкова сметка, кръвна група, пръстови отпечатъци... забавих ли нещо?

5.   Благодаря ти Тишански!!!

6.   Само тук: http://vibs-bg.com/show_firm.php?id=5976 За вузовете съм съгласна, аз минах от там и съжалявам.

7.   господин Тишански, който явно има фенове, вие звучите много интересно.
И на мен ми се иска да се науча на уеб дизайн и да си правя нещо от вкъщи, защото така или иначе съм безработна.
Какви програми са най-важни като начало?
Ако не знам HTML, JAVA script, Illustrator то тогава мога ли да се запиша на курс по уеб дизайн?
Какво е Dreamweaver и важно ли е да се знае?

8.   Графичен дизайнер се става, не по-лесно от доктор, адвокат и т. н. За да си графичен дизайнер трябва да учиш рисуване, скуплтура, история на изкуството, да познаваш цветове, шрифтове, сенки и анатомия на човешкото тяло. Голямата съвкупност от знания, талант и практика, както и постоянно четене биха могли да те направят добър графичен дизайнер. В България е пълно с посредствени дизайнер, които свалят нивото на дизайна в тази държава, и за това тази професия не е благодарна тук. Можеш да се научиш да използваш някоя програма, и да обработиш някоя снимка, след като си я краднал от интернет - но това не е дизайн, повярвай ми! Не знам поради какви причини не можеш да отидеш в университет, и уважавам това - но ти предлагам да си купиш книги и първо да прочетеш много за законите на дизайна, за шрифтовете, цветовете, видове печат, за рекламта и маркетинка, да рисуваш, и след това да започнеш да прилагаш тези знания е графичния дизайн. Не на последно място това трябва да е удоволствие за теб, а не просто работа. Успех!

9.   Аз съм доста талантлива художничка, макар и без академия или НБУ. Продавала съм си картини, но не мога да продавам всеки ден - не е постоянен доход, нали. Много ми е интересен дизайнът макар и като хоби засега, защото явно нищо не зная за този занаят. Разбирам какво ми казваш и много ти благодаря за всеки съвет.
Тук оставиха един имейл - мога ли да питам на кого е и мога ли да ви пиша? enderbg@yahoo. com