Споделена история от На работното място

Жалба срещу незаконен бизнес
Здравейте, решил съм поради определени причини да подам жалба за незаконен малък бизнес. Собственика нито издава касови бележки, нито фигурира като фирма, да не говорим, че оборудването му застрашава здравето на клиентите. Та без да навлизам в повече подробности някой може ли. да ми каже каква е процедурата и в кои институции се подава подобна жалба?

Коментари

1.   НАП и Инспекцията по труда.
В зависимост от спецификата на бизнеса има и други контролни органи.

2.   Недей

3.   Май само Господари на ефира ще свършат работа. Едно клипче е идеално.

4.   Господари на ефира

5.   Да, само Господари на ефира могат да ти помогнат. Като подадеш жалба ще ти хвърлят прах в очите, а въпросния ще получи известие, че има жалба и ще се покрие, щото си плащат... по - добре го унижи пред хората или качи новина в новинарски сайт... прати му проверки..

6.   И защо да вземаш хляба на човека? Тази държава не заслужава да и се плащат никакви данъци и лицензи, защото всичко което плащаме потъва незнайно къде, и ефектът от тези данъци е НУЛЕВ! Остави човека да работи и не се занимавай с глупости.

7.   Ми вие "Недей", ама ако стане нещо с някой? А ако не е само един? Ако стане с хората като цяло, които са му клиенти? Иначе шефа нека си прави пари и си мисли за хляба.

Ако един бизнес е незаконен, значи не трябва да го има. А щом крие и данцъи и тем подобни дори е вреден на държавата.

8.   Според мен просто завиждаш!

9.   Авторе, пусни си жалбата и не слушай разни глупости от сорта на "ще вземеш хляба на човека". Такива като него освен да лъжата и ограбват хората, друго не правят. Освен това щом ти си плащаш чинно данъците, защо онзи да не може. На мен не ми ли издадат някъде касов бон, моментално сигнализирам НАП. Абсолютно нищо не ми коства. Бланката на жалбата ми е на компа и за секунди сменям имената. Давай смело.