Споделена история от На работното място

Първа Работа
Здравейте. Скоро ще започна първата си работа и съм много притиснен. Не толкова от работата, а от колегите, шефовете. В училище всички ме мразеха без двама или трима и аз не обичам да общувам с хората защото ме нервят. Като цяло имам само 1 приятел в живота. Въпроса ми е има ли начин да оставя добро впечатление пред колегите. Друго което ме притеснява е че съм много разсеян и съм сънлив и съм малко кьорав имам 2 диоптъра, но не искам да нося очила, защото изглеждам грозен с тях дори и в училището не ги носих.
Та това е историята на един комплексиран и озлобен към живота мухлю.

Коментари

1.   Давай ведро и отпуснато. Забрави колко приятели имаш и колко човека са те мразили в даскало. Никой нормален поне няма да те гледа с очила ли си или не, ако си годен и точен служител. Нищо от миналото ти не е важно сега и в работата. Забрави за тия неща и ще видиш как ще ти олекне.

2.   Същата работа и при мен
Ако рабитиш много -шефовете оценят и те уважават, но колегите те намразват и ти лепват име че си натегач
Ако го играеш cool колегите те харесват, но шеговете те набелязват и намразват.
Избери нещо по средата-съвестен и ведър, винаги помагай или питай ако имат нужда, никога за нищо на света не се забърквай в интриги или да коментираш някой-често се извърта и ставаш виновен
И най-важното-видиш ли най-яката мацка-бъди резервиран. Тя спи с шефа
За очите-пробвай с лещи или си избери модерни рамки. Може да се удобриш

3.   Спокойно!
Преди години и аз бях зубърката на класа и мен всички ме мразеха, на всичкото отгоре съм не с 2, а с 4 диоптъра, обаче минаха години, завършихме и после нещата си дойдоха на мястото.
Колегите ме харесват, с шефката се разбирам добре, а за очите-нося контактни лещи и въобще никой не го интересува дали преди години съм била зубър или любимка на съучениците си. Явно още не си разбрал, че животът след като завършиш няма нищо общо с животът в училище и никой не го интересува нито дали си бил популярен в училище или не, нито каква оценка си имал по химия в 8 клас. Важното е как се справяш с работата и как се държиш с колегите си.
Ако работиш съвестно-шефовете ще те харесват, ако пък помагаш на колегите си и те на свой ред ще се отнасят добре с теб, защото на всеки се е случвало да изостава от графика и да има нужда от малко помощ от колега, за това съветът ми е, забрави за всичко, което е било в гимназията и се съсредоточи върху настоящите си задължения. Работи съвестно, не закъснявай сутрин, не отсъствай без причина (фалшивите болнични не са добра идея) и шефът ще те харесва. Помагай на колегите, дръж се приветливо- и те ще те харесат. Единствено запомни НЕ СЕ ПОДМАЗВАЙ! Няма нищо по-гадно от колега натегач, който се подмазва на шефовете и обикновено такъв никой не го уважава.