Споделена история от На работното място

Писна ми от големи корпорации
Само на мен ли ми се струва или повечето хора в тези големи корпорации (във финансов отдел съм) са доста затворени и като цяло не е приятно място да работиш такова нещо? Това са международни фирми, но си като на каторга, все едно си просто една гайка, много ми липсват малките фирми в които работех в България. Там поне се отнасяха с теб като с човек. А тук си просто невидимо лице сред тълпа от стотици.

Коментари

1.   Разбирам те отлично. И аз съм болтче в една такава корпорация. Решението е сам да си направиш бизнес. Аз направих първите крачки. Успех

2.   Не знам, аз съм си в голяма българска корпорация и си съм си супер доволен от колегите и работата като цяло.

3.   Всяко нещо си има цена на този свят... Това е цената на високата заплата, на сигурната работа и на големите служебни привилегии.
Така си като клетка в жив организъм - цял живот те хранят, работиш си без стрес, но... и без ищах ;)
Няма и кино, и лимонада, сори!

4.   Ми ела си в българия и бачкай за 600 лева като ти е писнало.

5.   А това с двете парчета плод е направо подигравка. А регионалния мениджър кара ферари. А иначе сме задължени да сме с костюми. Изглеждаме добре, но само външно. 1000 евро заплата при наем 500 е нищо

6.   Отврат е.
Не ми е приятно, но - ПАРИ, ако ме разбираш.

7.   А да и понеже съм в чужбина под наем от 1200 евро заплата почти половината са за наем и то в споделено жилище. За четвърти и последен път живея под наем със съквартиранти.

8.   Или работиш за корпорация, или ставаш част от такава и другите работят за теб ;)

9.   3 за мен по-голям стрес от това да се занимаваш със сметки, отчети и екселски таблици няма. И все повече и повече неща ти наблъскват.

10.   Един човек да не напише, че е доволен от работата си и веднага някой да му завиди и да му сложи 1.

Нищо лошо не съм написал в коментара си, а просто споделих моя опит. Трябва всички да сме зле и да недоволстваме, за да сме симпатични ли?

От номер 2

11.   Ако искаше друга работа, трябваше да се насочиш към изкуствата.

12.   10 пък ти май приемаш мнението на някакви непознати навътре. Излез от тоя интернет!

13.   12, не става въпрос за мен. Искаше ми се хората да сме по-позитивни и по-малко да се оплакваме.

14.   А в малките фирми какво си, ако не си роднина в Бг, и за минимална заплата.... голям купон.

15.   За мен е супер, защото работя в структура, която е организирана и която разбирам. На скоро получих екип стажанти и ми помага много в опита. Планувам да започна собствена компания!

16.   15 за мен тези структури са като затвор. Но аз съм от креативните личности и предпочитам свободата.

17.   Какво им е лошото на корпорациите? Там поне има някакъв ред, докато в малките фирмички куче влачи диря няма. Не е ясно нито работното ти време, нито продължителността му, отпуски я има, я няма, болнични не признават, дори нямаш и ясна длъжностна характеристика. Абе с две думи цигания и 90% от млаките фирмички е така.

Ако си имаш своя фирма, там пък проблемите са съвсем други и си зависим от клиенти, които просто в един момент могат да ти кажат чао, ако намерят по-евтин доставчик. Бюрокрацията и нелоялната конкуренция отделно.

Всичко си има цена.

18.   А какво е малката фирма...
Не се знае кои кум кои сват
Които не е роднина е приятел
Всеки един от тях се има за зам. шеф
Работиш наравно с шефа, но не взимаш заплатата му
Длъжен си едва ли не да се радваш на мечтите му на успехите му ( сякаш не си личност и нямаш свои)
За личения си живот можеш да мислиш само ако не е в противоречие със служебните неща. За капак ти се правят на блузки и неусетно почваш да им вършиш лични работи. Иди вземи жена ми ( тя не шофира, ама и от кучета я е страх, пък таксито спира на портала където е нашата фирма барабар с още други. минава се през бариера разбит път и такситата не влизат навътре... та страх я било от кучета иди направо я вземи
Хайде да обядваме заедно
Ок... да ама тои се сеща докъто дъвче че трябвало някъде да иде нещо да вземе и казва :
-Ааа знайш ли ко имаш ли още много... я като свършиш иди до там и там че аз имам много задачи...
Е отивам - но тия неща не са веднъж почват да се повтарят само че!!! Като се върна и стане време за цигарена почивка или край на р. ден репликата е :
- Е хубаво де не можеш ли да довършиш това, че ми трябва...
Я му трябва спешно я не. Обаче пращайки ме по личните му заадачи отнема от моето време което аз после отработвам без да ми се заплаща. Съответно за да избегна това аз бързам за да успея... защото имам живот и извън работата).
Впечатленуето ми е, че в малката фирма си еоб а не работник. Достатъчно неща видях и никои не може да ме убеди в противното. За какво човешко отношение говориш не знам. Ако е онова потупване по рамото докъто те "опъват" благодаря!

19.   17 никой не е станал богат от чиновническа офис работа от 9 до 17. Дори не ти остава време за хобита и инвестиране.

20.   1200 Евро не е ли под минимума в повечето държави на ЕС? Кой изобщо би се навил да ходи в чужбина за такива пари, при положение че половината отиват само за една мизерна квартира?
В БГ 2400 лева се изкарват без проблем. ако имаш поне малко акъл в главата.

21.   19 - Зависи от заплатата. Ако ти е около 4500-5000 евро, което е стандартни за добрите специалисти, ще имаш достатъчно свободни средства и да инвестираш.