Споделена история от На работното място

Работа и училище?
Здравейте, моля ви за съвет! Септември месец ще съм в 12 клас. Мислех да работя. Намерих едно заведение където се търси сервитьорка и кандидатствах. Вече месец и половина ходя на обучение. Нямам договор. И не ми се заплаща труда. А там стоя по 3-4 часа. В училище часовете са от 08:00 до 14:30 а аз трябва в 15:00 да съм на работното си място и то до 22:00 часа като в действителност в 22:00 часа започва да се зарежда, чисти, да се пребират нещата. Живея далеко. Няма да мога да имам време да уча уроците си. Да се откажа ли от работата или не? Все пак ще съм в 12 клас и ме чакат матури. Аз съм отличничка, но това не означава че ми отнема малко време за да седна да науча нещо. Не знам дали ще успея да смогна с учене и работа едновременно, затова ви моля да ми кажете дали да откажа работата или не.. , другото което е че нямам почивен ден ако тръгна на работа.

Коментари

1.   За месец и половина, трбяваше да са започнали да ти плащат.
Откажи се от тях.

2.   Не си губи времето през най-важната година..

3.   Мисля, че трябва да напуснеш тази работа, месец и половина обучителен период е много. 2 седмици максимум 3 е нормално.. Мисля че искат да те прецакат. Но пък за ученето не знам, аз сега ше съм студентка 2ра година и мисля и аз малко да поработя почасово, ще е трудно, но се налага... Според мен работи ( намери друго заведение) някъде до януари. Мисля че ще успееш да хванеш някой лее, а и да започнеш да си преговаряш.

4.   Благодаря ви много за съветите ❤ ще ви послушам