Споделена история от На работното място

Проблем в работата
Здравейте на 23г. съм момиче, завършила туко що вишето си.
Като цяло имах проблем, бях в депресия, на хапчета сложно.... Нуждаех се от работа, защото откачах да стоя. Та започнах в една застрахователна компания по заместаване, до края на годината, до момента съм направила 2 месеца от както работя. За мое съжаление, жената която замествам се връща. Та никога не съм работила нито учила застраховане, нямам понятие.. В офиса сме аз една млада колежка която се води по главна и една по старша. Така първия месец четене това онова да се запозная с нещата, ходя гледам как се прави. Но с течение на времето аз трябва да започна да навлизам в практиката, но уви някак си не става, правя грешчици, макар и малки, нормално е уча се. Но те се нервират, че схващам по бавно, тази младата ме заплаши, че ще се обади на главната в София, и може да ми се стъжни ако не се стегна. Та какво да се стягам на мен ми трябват хора, практика те не ги допускат при мен ходят при тях да си правят застраховки. Някак си не ми дават шанс, гледам да не се глася да ги дразня... Но вчера в оставащите ми около 10тина дни до края, се скарахме с младата, тя е около 31/32 г.. Дава ми някакви документи досега никой не ми е казвал, че ги правя грешно. Вчера ми ги търъшна и каза, че са грешни да ги поправя гледам да имах малки неточности, дадох и ги, тя пак ги връща. ЕЕЕ питам добре обясни ми как да го направя и тя не ме интересува докато не ги направиш няма да те оставя, и се почна казах и може да имам проблем, че не мога да ги схвана нещата толкова бързо, явно от лекарствата спи ми се, разсеяна съм. (те не знаят за проблема)И тя не ми дръж такъв тон, дръж се прилично, а аз не съм и крещяла просто ги казах на по висок тон. Тя откачи, а аз толкова спокойна останах, чак се изкефих. След това, имаше подмятания някакви , че нямало да се науча, друг никой нямало да ме търпи. Абе хора не виждате ли, че се уча явно ми е трудно, малко търпение.... Какво мислите?

Коментари

1.   Аз лично мисля, че изобщо не заслужаваш да притежаваш висше образование. Ти си функционално и технически неграмотна, при това сериозно.

2.   Никъде не споменаваш какво си учила това "вишето". От написаното ми се струва, че си глезла и очакваш да ти се разминава за всичко и най- вече не полагаш никакви усилия да научиш и да си добра в работата си.
Разбери, че живота днес е джунгла и най- добрият учител за теб си ти самата. Крадеш занаята и се учиш от по- обиграните в специалността. Ако нямаш мама, тати, вуйчо - владика се стегни, защото много ще страдаш.

4.   Гледай да си концентрирана, не бързай, води си бележки, отбележи си къде бъркаш обикновено, проверявай преди да предадеш. Всичко това писмено в твой си тефтер, не оставяй нищо на паметта си.
Гледай да ходиш по-често с решение, отколкото с проблем при шефовете си.
И със сигурност никакъв смартфон на работа, аман от зомбита.

5.   Аз съм същия като теб

6.   от Авторката - Счетоводство съм завършила, да явно не съм го учила през годините но, потребител номер едно много грубо се изрази. Разбира се, че не ползвам, никакъв телефон и каквото и да било, и не съм глезла в никакъв случей. Пак казвам, човек започва от някъде, никой не е научен. Уважавам, мнението ви макар и то да е негативно

7.   Авторке как така си го завършила това образование, а не си го учила през годините? Млади хора, не си пропилявайте годините в университета така глупаво. Това са годините, в които трябва да трупате знания, които после да прилагате.

8.   Аз работя като разнос в град Варна, разнасям подправки, фирмата е нова за Варна, за 40 години стаж не съм виждал такова нещо. Понеже минах първо и обучение в Пловдив за седмица, и после пак тук. Там ме обучаваха мои набори, чувствах се като двойкаджия на който му дърпат ушите, и още повече се казвам Стефко, и като ми кажат така всички се смеят. Работата която върша тук, там се върши от 2-3ма, ходех първо с личния автомобил на работа, вземам и колеги, повреди се, а другаде не го ползвах, но никой не даде 600лв за ремонт, и ходим с буса сега, още повече се страхувам да не ме уволнят заради годините, на 59 съм!

9.   отделяй по 5 лева на ден - все едно си пушачка
на 30-тия ден ще имаш - 150лв - 75 евро
иди в удему. нет - сайт за пофесионална подготовка по различни професии

купи си 3 курса на хора с висше и докторат от европа или америка
чети свободно английски и руски!

следвашия месец пак 150 лева пак курсове
схващаш ми мисълта
( смятай бъдещата си аплата с калкулатора на уиндолс )

за 3 месеца по мой преценки с руски и английски ще станеш спец в новото аншуа с риган!!