Споделена история от На работното място

Дали да почна да работя това, че са лесни пари без голямо усилие ?
Здравейте,
Ами ще ви кажа самата истина, че съм мързелива и не обичам да работя. Обаче пораснах и виждам, че е хубаво човек да си докарва хубав, приличен доход. Уча в София и съм свободна през голямата част от деня. И мисля да почна да танцувам в дискотеките. Това според мен са много лесни пари и само се поклащаш. Вече говорих с няколко работодатели и те ми гарантират, че няма скрити секс услуги, всичко си е легално, с договор, осигуровка, просто ще танцувам.

Не виждам и аз нищо лошо, даже е приятно.

Има ли хора с такъв опит да споделят какво мислят?

Коментари

1.   Ако приемеш. ще тръгнеш по един път, по който в началото може и да ти хареса, но рано или късно ще дойде момента, в който ще трябва да си платиш цената. А тази цена няма да ти хареса особено. Не се заблуждавай - лесни пари няма. Всичко си има цена. Не си мисли, че можеш да клецаш дявола във въздуха да изкарваш едни лесни пари без много много усилия и умения. Няма такъв филм.

2.   Те всички така обещават в началото, но после като дойде някой важна клечка ти казват, че трябва да я "уважиш" подобаващо!
От лесното най- се пати - да си знаеш!

3.   Само с епоклащаш, докато не те налзят "баровците" ... И не говоря, за посетителите, а за собствениците на клубовете.

4.   Пари които лесно идват, лесно си отиват. Запомни това. Важи за всеки вид работа която докарва лесни пари.
Защо искаш мнението на другите за да работиш нещо? Нали не си тръгнала да крадеш или да убиваш? Свободен човек си, тялото е твое, животът е твой.
Лично аз не мисля че е особено "лесна" работа. Само така изглежда. Едно е да танцуваш за удоволствие, друго е да го правиш като задължение. Първата година ще е лесно, после ще става все по-трудно. Все пак е физическо усилие и през нощта. Никак не е лесно даже. Да не говорим че тези които работят нощем си съсипват здравето. И красотата. След 5 години ще си като парцал, сериозно ти говоря. Безсънието е много вредно. Едно е да не спиш 1-2 нощи, друго е месеци наред. Цигарен дим, алкохол, цяла нощ да си гримирана... Абе не е като да излезеш си приятели да си правиш кефа, не се подлъгвай.
А иначе ако ти харесва, нищо лошо не виждам в това да работиш така. Работа като всяка останала. Само не мисли че е лесна.

5.   Танцувала съм, изкарвам добри пари. От самото начало обаче уговорката ни беше: да не се допуска доближаването на който и да е до мен. Имахме и охрана извън работно място, задължително ни изпращаше до квартирата ни, седяхме едно жилище 3 момичета. А охрани и други от персонала живееха в жилището на долният етаж.
Само веднъж се случи един да успее да стигне до мен и направиха показно какво се случва с "непослушни".
Но това беше преди да озверее и оглупее толкова много народа...

6.   Винаги има скрити секс услуги, но не всички ги извършват, като видиш как другите су прибират с по 200-300 на нощ и ти ще почнеш.

7.   То така се почва. А и какво очакваш да ти каже?

8.   Хубаво е да изкараш по 200-300 на нощ. Жалко, че съм мъж и не мога да работя това. Хем секс правиш, хем пари. Ех, живот.

9.   8, и като мъж можеш, даже ще изкарваш повече

10.   Номер 5 - От коментара ти ми стана гадно и съжалявам, че го прочетох. Все едно гледах някаква документална продукция за нощен живот, заведения, проституция, стриптиз барове, сутеньори, биячи, наркотици, отчаяние, алкохол и т.н. Направо ми стана гадно наистина.

11.   Никой няма да да каже подобно нещо на интервю за работа, нали знаеш? Някак не върви да дойде младо момиче, готово да е танцьорка в дискотека и ти да му изтърсиш всички възможни лоши случки. Обикновено има охрана, която се грижи за сигурността на работниците, както и за тази на посетителите, но зависи от самото заведение и от нормите, които са наложени вътре. Зависи и кой ще те закачи, някои са твърде голяма лъжица дори за устите на шефовете и те предпочитат да си замълчат. На теория звучи лесно, танцуваш в дискотека, забавляваш се и ти плащат за това, но на практика няма да е същото. Работи се нощно време, в заведенията е шумно, претъпкано и задимено, навсякъде има хора, повечето пияни. Едно е да излезеш вечер с приятелки, да пиеш и да танцуваш, а съвсем друго работата ти да налага всяка вечер да танцуваш, независимо дали ти е до това. Купоните са готини, но не са за всеки ден. Да си танцьорка не е нещо задължително лошо, но не е за всеки човек. Ако си страхлива, ако емоцията ти често надделява, ако не искаш да ти подсвиркват и да те закачат, по-добре стани продавач консултант в магазин за козметика.

12.   Тъкмо щях да започна да ти обяснявам защо съм против тази работа, но видях, че номер4 добре ти е обяснил. Само след няколко години лицето ти ще се състари видимо от недоспиването.. Не случайно жените, живеещи в по - цивилизованата част от света повтарят Beauty Sleep, Beauty Sleep.. Е прочети в google какви са ползите от здравия сън и колко е важен за кожата, за зрението, за мозъка...
Мисли отсега как ще си пазиш лицето и здравето изобщо, за да не заприличаш на лелка още на 30г.

13.   Не прави тази грешка! Никой нормален мъж няма да те вземе на сериозно. Ще гледат на теб, като на проститутка, с която могат да си прекарат добре и толкова. Отделно от това, нали се сещаш, че ако се появи някой потен чичко с много пари и влияние, нито охраната, нито собственикът ще могат нещо да му кажат. Дори ще те принудят да го "обслужиш", за да си нямат проблеми.

15.   А то така се почвал в началото просто танцуваш, после "случайно" те съветват да си облечена по предизвикателно, пък ако се и съблечеш още по-добре... и накрая от танцьорка се оказваш ескорт. Да не говорим, че това не е нещо, което можеш да работиш дълго. Ще е забавно 1-2-3 месеца, а после? После идва умората, вечните разправии с пияните клиенти, мрънкането на шефовете, че не си достатъчно секси... ти си го представяш като един голям купон, на който ще си танцуваш за удоволствие. Е, да ама не.

16.   Какво му е лесното не разбирам? Да танцуваш 2 седмици и да вземеш пари за половин година живот е лесни пари. Но всеки ден да се правиш на идиотка не е приятна работа. Ако си сервитьорка мисля, че ще се чувстваш по-добре въпреки, че трябва да носиш постоянно нещо. Това без да броим проститутската перспектива. Кажи на някого, че си била танцьорка половин година пък после иди го убеждавай каква не си била.

17.   Има такава професия , някой я смесват с проституция пък било то и с работа в различни заведения . Трябва си обаче визия и страхотни умения за танци по 5,6 часа професионално. Алкохола и стимулиращите наркотици са само на ръка разтояние , така че внимавай ! Доколкото знам се взимат 10 лв. на час , възможно е да не те харесат или шефа да иска нещо повече!

18.   номер 4 следва да се добавят и децибелите от музиката дни наред по много часове. Профитата обк. са до колоната.

19.   номер 16 как беше...
ако целия град говори, че
сестра ти е лека, ходи доказвай, че нямаш сестра.

20.   Не мисля, че проблема е, че ще има консумация. Работата е тежка, но за няколко месеца може би става