Споделена история от На работното място

България, чужбина или него..
Имам хубава работа в родния си град и от скоро много добра компания приятели с които сме като семейство. Въпреки това се чувствам неудовлетворена и подадох документи за работа в чужбина. По всяка вероятност до 1-2 месеца ще замина, но сега си задавм въпроса дали е нужно да заминавам. От 2 месеца имам приятел който живее в друг град, но много иска да отида при него. Лесно ще ми намери работа подобна на моята. В същото това време аз мога да сменя работата която имам с още по-добре платена в различна финансова институция и да започна да градя живота си в родния град. Вариантите са няколко и сега когато уж бях решила да бягам от България си задавм въпроси: дали да не градя живота си в малкия град, дали да не отида в по-голям град и с едно добро, та чак досадно момче да започна от начало. Или да избягам и дали ще се върна може би зависи само от това момче което толкова ме обича.

Коментари

1.   здравей, малко казваш за себе си и ми е трудно да ти дам съвет, за да не те подведа. Първо зависи къде плануваш да заминеш и защо? И какво си вложила в това заминаване, имаш ли дадена дума, средства или? И Друго с това момче какво ти е бъдещето? Горе-долу аз съм в подобна ситуация с разликата, че при мен въпроса е: Да се върна в България сама или да остана с него в чужбина или да настоявам да се върнем двама!

2.   Хората с търсени професий си намират работа и в България и в чужбина. Можеш да опиташ и там и тук и дано момчето все да те обича, че не е хубаво да си стар и сам и никой да не го е еня за теб.

3.   Нека в избора ти, да не е намесен този мъж. Ходите от два месеца - след 2 години - я си с него, я не... Избери най-доброто за себе си, без това да включва мъж. Много се радвам за теб, че имаш толкова много възможности!