Споделена история от На работното място

Как да пътувам
Здравейте, 2 курс студентка съм и много искам да пътувам. Искам да обиколя България, но и като цяло да работя. Проблемът ми е, че не знам английски и не мога да отида на бригада и не съм от богато семейство да мога да си позволя да ходя по почивки. И екскурзовод не мога да работя, пак заради лошия ми английски. Според вас мога ли да си намеря някаква работа, с която да пътувам ( не постоянно поне малко) и ако мога каква?

Коментари

1.   И аз искам! И аз искам да си правя кефа и да ми плащат, обаче също като теб без да полагам усилия.
Какво ни казваш искаш да пътуваш и да ти плащат за това, сетила си се че може да стане ако бъдеш екскурзовод, обаче не ти се иска да положиш усилия да научиш поне езика, който изискват туристическите фирми за тази длъжност.
Вече си пълнолетна, водиш се за възрастен човек, време е да осъзнаеш че за всичко което искаш да ти се случи в този живот се налага да положиш усилия.

2.   Проститутка стани.

3.   Ако си хубава, намери си спонсор. Насреща ще му предложиш секс. Някой който често пътува по работа ще те разкарва навсякъде. Пълна симбиоза.

4.   Ами сега? Не е нужно работата ти да е свързана с пътуване, че да пътуваш. Има празници, отпуски, уикенди. Често попадам на много изгодни оферти за еднодневни екскурзии. Не може все да търсим на хляба мекото и на работата лекото, човек трябва да се труди, за да получи желаното. Ако много ти се работи като екскурзовод, има много повече неща, които трябва да научиш, освен език. На твое място щях да започна да уча език още на момента. Сещам се за специалности, които включват много пътуване, но са все професии, от които няма да ти остане много време за туризъм.

5.   Стани стюардеса. Но за това се учи много, и то не само език. Трябва да дадеш, за да получиш.

6.   Що за злобни коментари? ! Не бъдете такива злобари! Задала е въпрос авторката, може да отговорите без идиотски предложения от сорта, стани проститутка.

Аз съм малко объркан, в България ли искаш да пътуваш или в чужбина, авторке? Ако е в България, защо ти трябва английски? Може да намериш просто работа на позиция, свързана с пътувания из страната. Може да е нещо свързано с реклама, дистрибуция на стоки, журналистическа работа и т. н. Зависи какви интереси, способности, образование имаш. Ако искаш да пътуваш в чужбина, възможно е също, но бих ти препоръчал да научиш отлично английски или друг търсен език, тогава също можеш да намериш различни възможности. Работа на круизен кораб, примерно или стюардеса и много други.

7.   Круизен кораб чистачка или помощник в кухнята.
Може да се запишеш на курс по английски и да правиш нещо по-интересно след това.
Проститутките дето пътуват се срещат с чужденци и говорят поне английски.