Споделена история от На работното място

Програма личен асистент
Здравейте,

Млад човек съм, но по стечение на обстоятелствата печеля малко пари. Чувала съм за програмите за личен асистент към общините, на 4 часа и мисля, че мога да се справя. Това, което ме притеснява е, че съм младо момиче, а там се носи също храна се купува и по наблюдения, в немалко количества. Притеснявам се също на кого бих попаднала, като човек за помощ и не ми се ще да е болно дете, защото там отговорността е огромна. Работата си струва, може да е за малко пари, но има осигуровки, но имам въпросителни, които не са за пренебрегване. Моля ви, някой с опит в тази област да сподели някакво мнение.
Благодаря ви.

Коментари

1.   Мило, момиче!
След четиригодишно ходене по мъките, "успях" да стана личен асистент, забележи, на майка си... Преди това си я гледах ей така - безработна. И цялата тази галимация за пет месеца - от средата на юли до края на годината, после я има програма, я няма... И да има - дали ще ни одобрят? А и да ни одобрят - пак ще се влачат до юли... Мисълта ми е, че не можеш да разчиташ на подобен доход. Аз нямам избор - майка ми е, но ти можеш да си намериш друга почасова работа. Млада си, не ти трябва да се занимаваш с болни хора. Чувала ли си поговорката, или май народна песен беше: "Болна ли си лежала, или си болен гледала..." И е вярна, да знаеш. Е, аз съм на 47 години, претръпнала съм - и деца съм отгледала, и с баща си бях по болници, и какво ли не ми е минало през главата, съветвам те да забравиш за тази идея. Успех ти пожелавам с намирането на по-подходяща работа!

2.   Божа работа какъв човек ще ти се падне.
Възрастен, млад, пръдлив, оповръщан... щом има нужда от личен асистент, значи не може да върши някои основни ежедневни неща. Дали е дете или атрофирал дядо, какво значение има? Ще вършиш едно и също нещо.
Все е човек и отговорността е еднаква.

3.   от номер 1
Още не са публикувани коментарите (надявам се, че ще имаш възможност да видиш това, което съм написала), но се сетих друго. Има и програма "Домашен помощник", или нещо такова. Мисля, че ще е по-подходящо и по-леко за теб, най-вече в психологически план. Ползвателите на тази услуга би трябвало да не са лежащо болни, а да имат нужда от битова помощ - пазаруване, чистене, готвене евентуално, такива неща. Не се хвърляй да ставаш болногледачка сега - когато му дойде времето и това може да ти се случи (не ти го пожелавам, обаче).