Споделена история от На работното място

Тормози ме на работа, Преследва ме след това ПомоЩ!!
Здравейте!
Разведена съм от 4 години и живея сама с едното си дете. Децата ми имат щастлив живот но аз не. Работя колко да се изхранвам и плащам сметки. По време на работното ми време идва един мъж кой ме тормози заплашва и понякога удря НО всичко това го прави скришно без никой да разбере. След работа ме преследва и заплашва. Не мога да се прибирам спокойно. Опитах се с дело в полицията ама има връзки и винаги се измъква. Ходих на адвокат и ми казаха че нищо не може да се направи защото нямам доказателства и не мога да го съдя за домашно насили или нещо от сорта! Понякога ме наранява но не мога да докажа че той го е направил. През почивните дни докато съм вкъщи неспира да звъни на вратата като изляза ме преследва. Смених няколко работни места но той след известно време разбира и продължава да ме преследва...
Помощ!!! Кажете ми какво мога да права??

Коментари

1.   Сложи скришно някакъв телефон да снима към касата/ мястото където си и стой на това място. Като дойде да те дърпа нещо ще влезне в кадър и айде.. в господарите и полицията

2.   Нямаш ли нещо приятели, роднини, братовчеди, да го хванат в тъмното и да му потрошат кокалите?
"На зло куче - зъл прът!" е казал народът...

4.   Сподели с бившия си, т. е. бащата на детето. Той вероятно би ти помогнал.

Иначе се обади на някоя телевизия или господарите да ти помогнат.

5.   Ти май не си много наясно със света, а? Какво "дело" в полицията? Какво "домашно насилие"? На бас, че не си се съветвала с адвокат! И аз не съм такъв, но да чакаш телевизията да те защити, както тук ти дават акъл, трябва да си луд. На теб, госпожо, ти трябват двама свидетели и нищо друго. Единият спокойно може да е работодателят ти, на който едва ли би му станало приятно да научи, че в негово отсъствие нахлуват непознати, които тормозят служителите му. Вторият свидетел може да е която и да било твоя приятелка. Постановката може много лесно да се режисира. Оттам нататък в полицията се подава жалба, а ако предварително сте организирали нещата, сигнал, че е на път да се извърши престъпление. Те са длъжни да реагират. Едва след това - при регистрация в полицията - задействаш прокуратурата и завеждаш гражданско дело. Хора, интернет не е само Фейсбук! Всички законови разпоредби, които са гаранция за спазване на правата ви, са лесно достъпни и могат да бъдат прочетени. Ако блеете като овци, нека ви бият по улиците, пък после звънете на "Господарите" колкото си искате.

6.   Чакай малко сега ти не ни даваш никаква информация и очакваш да ти помогнем. Кой е този човек? От къде е дошъл? Защо се е стигнало до това да те преследва и да идва до у вас? Какво иска от теб? Защо те бие? Защо точно теб е избрал пък да тормози? Явно има някаква причина. Пък и не вярвам, като си отишла в полицията и като са го проверили да е нямало и още такива жени потърпевши от него. Има нещо гнило тук. Или давай нужната информация или просто няма смисъл да пишеш.

7.   Сигурна ли си, че някой те преследва и не си го въобразяваш? Защото описаното звучи долу горе така. Купи си спрей и бухалка. Като дойде пак както той издебва никой да не види, така и ти издебни да няма свидетели включително и той да не очаква - пръскаш в очите, после бой с бухалката по ръцете, главата, мъдите и т. н. Размазваш го. Сложи му малко кокаин в джоба и повикай полиция. Ако иска може да пробва да им обясни, че ти имаш мотив да го биеш, защото той те е преследвал - някак няма да му хареса идеята, а ако случайно го направи ще кажеш, че си измисля.