Споделена история от На работното място

Заплащане
Здравейте, искам да попитам с какво се занимавате и какво възнаграждение получавате за това, плюс града в който живеете. Темата ми е продиктувана от това, че мисля че винаги ме цакат със заплатата т. е дават ми по малко от колкото заслужавам. Започвам аз - 25год, жена, Работя като офис сътрудник в Пловдив, на пълен работен ден за 550 лв? ! И винаги нацелувам все такива места

Коментари

1.   София, банково дело, заплата над 1к.
25 години.
Според мен в Пловдив е нормална тази заплата, ама тази позиция ми е много измислена.

2.   Офис сътрудник какво означава? Извинявай за въпроса, питам сериозно. Срещал съм го доста и така и не разбрах какво е. Аз съм гл. счетоводител от дълбоката провинция и взимам около 1,7К бруто. м32

3.   Мед.сестра 600 лв. (смешно ).

4.   Тъговски представител в Пловдив. На твърда заплата с процент, всеки месец е около 800-1000лв. Общо взето не те цакат , защото наскоро гледах обявите за работа в града и за твоята длъжност беше около твоята заплата -50лв. Явно няма значение, че сме вторият по големина град в страната и тук заплатите за жалост са ниски, без значение от длъжността !

5.   Бакшиш заплата няма, квото си изкараш. Обикновено е около 1000 лв обаче нямаш осигуровки никакви и ако не дай си боже стане нещо с теб оставаш на улицата.

6.   550 лв. за цял работен ден на тази позиция е смешно, освен ако не си в някой много малък град. Наистина не е кой знае колко квалифициран труд, но пак се изискват език, комп. грамотност и т.н. Търси нещо друго.

В София взимам 600 лв. чисто за около 3 часа работа дневно, на 28 г. съм и работя в рекламна агенция. Не плащам наем, грижа се само за себе си и изобщо разходите ми са малки, затова ме устройва. При извънредни случаи работя допълнително.

7.   Програмист - 6500 лири добавки

8.   Седим си вкъщи. Верно нема финанси ама то и като работиш нема. Като ходя на работа кво ..бегай е

9.   Рецепционистка в малък хотел в София. 500 лева! А очакват опит, западен език, компютърна грамотност... пълна пародия! При първа възможност се изнасям от там.

10.   Какво значи "нацелваш" такива места?
Предполагам заплатата е вписана в трудовия договор, т.е. ако не те устройва, не подписваш.
Много са ми смешни подобни мрънкачи - навиват се да работят за стотинки, а после работодателят бил мошеник, експлоататор и пр. На всичкото отгоре подбиват и пазара. Как да се вдигнат доходите, като е пълно с балъци като теб? Oбяви си минимално изискване за заплата от 10000 лева и ако се намери кой да ти ги даде, всичко е ток, нали така?

11.   Учител София 660 бруто.

12.   Охранител в провинцията-350 лв.

13.   Общ работник - 440, от които реално взимам 300.

14.   Склададжия в голяма фирма в софия. Този месец взех 1600 лева. и очаквам една заплата след нова година бонус. Не са толкова много но не са и малко. На мен ми стигат но има и нерви, понякога се връщам изморен от работа
м 45

15.   Работя от вкъщи към английска компания онлайн 3400лв твърдо с бонуси над 4500, заплатата ми се плаща в , имам и бизнес с авточасти от там 2-5 хиляди според зависи на месец, също играя и покер онлайн докато работя от него си докарвам от 100 - 500$ на месец, Пловдив

16.   2500 чисто, сервитьорка, 23г. В София.

17.   Фото ретушист - 1400 лв
Отделно работя и като видеомонтажист, но парите са малко - към 100 лв на месец.
София. И двете неща си ги работя от вкъщи или от където реша.

18.   М31

Голям град, кол център

1450лв. на месец

19.   Инженер по електроника - 1300 лева нето в провинцията, 8 години стаж на конкретната длъжност, имам и второ висше е по икономика но за сега няма особени финансови ползи от него :)

Преди няколко месеца ходих на интервю в друга фирма и за определена много отговорна позиция в много специфично и опасно производство - там предлагаха дори по малко пари от колкото вземам в момента и не се съгласих, на всичко отгоре беше и на смени...

М на 32 съм

20.   Работя в сферата на медицината. 1400 лв нето. Крайно обидно заплащане!

М27

21.   пенсионер – 320лв