Споделена история от На работното място

За начало...
Здравейте, от доста време имам идея да си направя онлайн магазин с най различни стоки. Преди време бях взел кейсове за телефон на едро, направих страница във фейсбук, помолих приятели да я споделят, не ги продавах скъпо, но страничката достигна едва до 30-40 души и поръчки нямаше! Сега искам да опитам отново, млад съм и това е единствения вариянт за момента, с който мога да изкарвам някакви пари и да докажа на родителите си, че имам някакъв доход ( те не искат много, просто да видят че правя нещо, което ми носи пари, било то и малко, като за начало ). Сега отново мисля да продавам разни стоки, но този път да споделям страницата си в по големи групи, където да достига до повече хора. Имате ли идея как да развия такъв малък, свой бизнес и да го популяризирам, до толкова че поне да имам някакви поръчки? Пробвал съм с обяви в сайтове и дори съм заплащал за да бъде обявата ми по достъпна за хората, по VIP, както се води, но нищо не стана. Не получих и една поръчка. Очаквам съветите Ви!

Коментари

1.   Прочети за SEO - search engine optimization. Това е, най-общо казано, сайтът ти да е един от първите, които излизат като резултат, когато някой търси по определени критерии в някоя търсачка.
Има фирми, които се занимават с това, срещу заплащане могат да направят така, че сайтът ти да излиза като един от първите при определено търсене.

2.   Опитай в ebay. Там ти трябва първо бърдо рейтинг, натрупва се като купиш евтини неща от китай. Може да имаш частен профил или профил магазин.

3.   Нищо няма да стане, откажи се, по-добре се хвани някъде на истинска работа щом искаш да помагаш на вашите. Не става толкова лесно, само да си лежиш вкъщи пред компютъра и да ти идват пари.

4.   Видял си, че не става и упорстваш? Как така това е единственият вариант? ! Я си намери работа, не се прави на бизнесмен!

5.   Търси идеал и кауза пич. Прави го от сърце и знай какво искаш в живота. Парите ще дойдат, ако си добър в това, което правиш. Не го прави заради парите.