Споделена история от На работното място

Много искам да напусна работа, но ме е страх!
Работя в един и същи офис от 7 години. Работата не ми допада, но ми е добре позната, всичко ми е ясно. Заплатата е повече от отлична, особено като за града, в който живея. Колегите са изключително скучни, но възпитани и що-годе съвестни хора. Шефовете са чудесни, много рядко се виждаме и винаги са доволни. Имам пълни осигуровки, бонуси, извънредният труд се заплаща, спазват се всички почивни дни и празници; когато искам мога да си пусна отпуск от днес за утре или да остана вкъщи да работя. Самата работа е лежерна, доста скучна, еднообразна и досадна. Времето просто не минава. Но и не мога да се занимавам с нещо друго, за да ми е весело. Трябва да се работи.
От доста време обмислям да напусна, но предвид плюсовете, ми е много трудно да взема такова решение. А и заплатите са под всякаква критика. Обаче усещам, че ако остана, ще умра, просто ще спра да дишам от досада. Аз съм активен човек, имам нужда от движение на тялото, на мозъка, от общуване с хора, от разнообразни и интересни проекти, дори от проблеми за решаване.
Вие бихте ли напуснали на мое място?

Коментари

1.   Абсолютно. Никакви пари на света не могат да компенсират изгубените здраве, време и т. .

2.   Добре де , какво пречи да напуснеш и ако нещо се обърка пак да се върнеш. Все пак си лоялен служител 7 години и ще те вземат пак.
По добре така отколкото да си с гадни прости колеги и лош шеф

3.   Да, бих, но първо щях да си намеря нова работа.

4.   И аз се двуумя,даже пуснах статия тук,малко преди твоята.Смятам че работя на върха на възможностите си в момента,и няма да напусна за да се прехвърля другаде веднага,няма смисъл от напускане тогава.Ама ей така си минават годините,не те съветвам,но ако не знаеш за какво напускаш,не го прави.

5.   Помисли внимателно по въпроса, защото има голяма вероятност да попаднеш някъде, където ще си много натоварен.

6.   помисли какви са алтернативите откъм заплащане, работно време, условия и пр. Ако имаш по-добра, действай. Все пак това е работа, а не забавление или хоби и няма нужда да ти е весело, а просто трябва да я вършиш. Ако вече е и интересна, е бонус, но не забравяй, че далеч не всички работи са такива. Не пишеш и на колко си години, имаш ли семейство, деца, зависят ли и други хора от твоя доход.
аз бих потърсила нещо, с което да си разнообразя времето, да чета, да уча език, да пиша, т. е. да се развивам по някакъв начин

7.   Приятелче, в човешката същност е заложено да спираме да оценяваме това, което имаме, когато му се наситим. С работата нещата никак не са по-различни. Ти си типичният пример: работиш на спокойна работа, с възпитани и недосадни колеги. Имаш прекрасни шефове, възнаграден си подобаващо, изобщо нямаш база да се оплакваш. Въпреки това, ти си недоволен, скучно ти е. Човешка природа е това. Утре на новата работа пък ще плачеш за нещо друго.

8.   Не напускай преди да си намериш нова работа, хубаво е да имаш някакви малки спестявания за всеки случай и да предвидиш всичко, което може да се обърка. Обмисли добре нещата и смело напред! Има една много добра книга за разпределението на финансите, казва се "Богат татко, беден татко" - силно я препоръчвам. Успех!

9.   Според мен, при тази информация, която даваш, ще бъде голяма грешка да напуснеш. Хората ходят на работа главно заради парите, не защото им харесва, и да започнеш друга работа (а в момента изглежданямаш идея какво точно те влече и би работил с удоволствие) - след първоначалните вълнения около новата работа, пак ще стигнеш до сегашното си състояние. Можеш да вмесеш приятно разнообрази в живота си с нещо в извънработно време. Така ще имаш стимул да очакваш края на работния ден. Потърси, пробвай, виж какво може да породи траен интерес в теб. За мен това беше дигиталните изкуства. Преди години спрях работа, която беше много по-зле от твоята във всяко отношение, за да се занимавам с това, което ме удовлетворява. Още има много да уча и праите от свободна практика са малко, но и предимствата са много за моя мироглед и начин на живот. Не напускай, поне докато не намериш точната работа за теб, като имаш средства за поне няколко години напред. Най-добре, ако е нужно, започни да се преквалифицираш докато още си на сегашната работа. Това ще ти помогне да видиш дали това, което те влече наистина е твоята страст. Между другото, разнообразявай си извънработното време.

10.   Ако имаш компютър пред себе си, какво пречи да се занимаваш с нещо странично (забавно или доходно)?

11.   Говори с шефовете ти, кажи им как се чувстваш и поискай повече отговорности и динамика. Хем на теб (вероятно) ще ти стане по-интересно, хем има шанс и доходите ти да се повишат. Ако откажат, едва тогава мисли за напускане. Работата ти е добра, просто си зациклил и нямате развитие. Искай развитие, не смяна на работодателя.

12.   Според мен каквото и да работиш след известно време ще ти е скучно и до известна степен еднообразно дори и досадно. Моя съвет е да не напускаш а да обградиш свободното си време с интересни занимания. Спорт, екскурзии и т.н. Ти си знаеш най- добре но от сигурността по- хубаво няма.

13.   Пич и аз съм на същото положение, само дето колегите са забавни, но работата ми е скучна и я работя 4-та година, парите са добри за малкия град в който живея. Много ми писна от нея и отивам с нежелание на работа(то не, че много хора отиват с желание де) но все пак поне малко.
Спестих някой лев, не много и обмислям да отворя някакъв магазин, или и аз не знам точно какво, но да работя за себе си. Ноо не ми се предприема тази стъпка, защото може да не тръгне магазина да остана и без работа и без пари и за това още си седя тук. Но от друга гледна точка, ако не пробваш нещо и ако не рискуваш винаги ще си на тази позиция и няма как да промениш нещо. И аз само го обмислям, ще следя с удоволствие темата и дали някой ще се реши да опитам промяна

14.   Голяма грешка ще направиш, ако напуснеш! Разнообрази си живота по друг начин, пътувай, ходи на екскурзии и се запиши на танци.

15.   Вземи си по-дълъг отпуск и направи нещо интересно и авантюристично. Вземи 1 раница обиколи 5 европейски столици или мини пътят Камино, казват че той променя живота, особено когато човек се не знае какво да прави с живота си. След като свърши почивката ще видиш дали работата или просто начинът ти на живот ти тежи. Ако е второто, всяка година си избирай интересна дестинация и хващай раницата, вече има евтини самолетни билети и що годе евтини хотели и хостели навсякъде.

16.   Авторе, на твоето място съм ситуацията се припокрива с твоята. Отчаяно мечтая да се махна от работа, но не намирам нова, хората са скучни и клюкари, нямат цели в живота, службата им е като разсейване от житейските отговорности. Техни думи са, че ходят на работа, за да си почиват. Всеки ме съветва като три, но ако нервите са ти опънати, написани преди намиране на друга работа. На подобни места не е трудно да се върнеш - обаче никой не би искал това.

17.   и аз преди време бях в подобна ситуация. Имах работа, на която бях горе-долу толкова години, колкото и ти. На моменти ми беше много еднообразна, но имаше и доста натоварени моменти. С колегите бяхме в много добри отношения.
Реших и аз като тебе, че вече немога да работя това и че ми е необходима пълна промяна. Напуснах след месеци ужасно мъчително мислене дали да напусна или не. Бързо си намерих нова работа, която се оказа още по-скучна. Не получих исканото удовлетворение!

Сега съжалявам ужасно, че напуснах старата си работа! Оцених какво съм имал след като взех това решение да се махна. Сега незнам какво да правя, даже и с депресия се боря! Кашата е пълна :(

Така че, ако можеш си вземи някаква дълга отпуска. Огледай се какви възможности имаш за смяна на работата. Представи си, ако те вземат на работа "Х" какви са ти позитивите и какви негативите. Представи си ако си на мястото на продавачката в магазина.. или на мястото на момчето, което прави дюнери.. или на мястото на шофьора на автобуса или в която и да е работа какви са негативите и ги сравни с твоите проблеми. Мисля, че ще оцениш настоящата си работа!
Имай предвид, че нова работа означава всичко отначало. Наново да се учиш и си блъскаш главата с неща, които още не познаваш. Наново трябва да се впишеш в нов колектив, да се доказваш като професионалист, буквално от нулата.

Помисли, за да не допуснеш моята грешка, иначе работа има...

18.   От описанието, което даваш имаш, работа мечта. Много хора мечтаят за подобни условия и нямат и половината на тези, които имаш ти. Не напускай, ще съжаляваш!

19.   От автора: Освен скуката, основен проблем е и липсата на перспективата. С уменията и опита ми за никъде не ставам, затъпявам, запускам се. Това може би е по-важното.