Споделена история от На работното място

Какво мислите за по-"обикновените" професии?
Напоследък всички са се юрнали да търсят работа по офисите, аз съм си помощник-готвач и ми е ок. Нормално ли е да съм ок и да не искам да ходя в офис? Ще мога ли да си намеря сериозна приятелка с такава професия, а не само бързи връзки? Вземам 750лв. а след време ще са 900. Нямам много желание да се качвам нагоре в йерархията както се казва, така си ми харесва. Нормално ли е?

Коментари

1.   Сериозната жена ще оцени човека, а не професията му. ;) Срамна работа няма.

Тия дето търсят "перспективни" и "пробивни" мъже просто искат да си продадат пу.... тъй де дупетата за повече пари ;))

2.   Да, нормално е! Има и по-ниски професии в йерархията!

3.   Ако те кефи, кво ти пука дали е нормално според нечии други представи? А ако пък някоя ти избере само заради професията ти, за какво ти е такава? Предстани да живееш според чуждите представи и бъди себе си.

4.   Основен двигател на човека трябва да бъде неговото щастие. Казано по друг начин - прави това, което ти харесва. Не може всички да са офис работници, не е и необходимо.
Това съревнование на професии и заплати, което напоследък дори тук, е една проява на избиване на камплекси. Многото пари няма да те прават особено щастлив, ако 8 часа вършиш нещо неприятно за теб. А това кой какво работи е проява на либен избор, понякога на така стекли се обстоятелства в живота. Не всеки е имал и има възможност да учи в университет. Така че избирането на партньор трябва да бъде на база личностни качества и търпимост (съвместимост) не доходи и професионални занимания.
Така че дерзай и търси развитие само в желани посоки. :)
Успех!

5.   Готвач, това е романтична професия.

6.   Аз много ги уважавам, защото това е много важна работа, която някой трябва да върши и ако я върши с кеф, още по-добре. Някой трябва да пече хляба за офисния планктон, някой трябва да им поддържа тръбите и инсталациите, да им шие дрехите. Нали така.

7.   от автора:

Благодаря за отговорите! Чудех се, защото повечето мои познати искат да работят в офис, дори и да са в кол центрове - нещо, което не мога да си представя да работя, въпреки че се справям сравнително добре с езиците.

Чудя се след време, когато всички хора станат офисни хора, кой ще работи "бачкаторските" неща?

8.   Отблъскващо е.
Но не професията ти, а липсата ти на мотивация за развитие...
Не ти казвам да се целиш в ресторанти със звезда мишлен, но тоталната ти липсва на амбиция отблъсква всяка жена с избор.
Спокойно, накрая ще се задомиш с някоя самотна майка с дете на 42, която ще се хване за теб като удавник за сламка.

9.   Ще си намериш сервитьорка, ще теглиш заем и т. н. Ако не друго поне жена ти няма да готви.

10.   Супер си е работата.Аз съм високостояща в офисната структора, но с удоволствие бих била с половинка готвач.Стига да готви и в къщи, това ми е мечта.

11.   Няма лошо да си помощник готвач, дай боже и до главен готвач да стигнеш! Въпроса е да си мотивиран и да се развиваш. Не знам с тази заплата как свързваш двата края? !

12.   чакай авторе, но кой казва, че да работиш в офис е нещо толкова желано?! От работа в офис, до работа в офис има огромна разлика, както и във възможностите за растеж там :)
Щом ти харесва работата ти, това е супер! Евала на хора като теб! Няма какво да го мислиш нормално ли е или не. Нормално е, но за жалост малко са хората в днешно време, които могат да кажат, че си харесват работата.
Аз работя в офис и смея да кажа, че никак не харесвам работата си. Чувствам се адски неудовлетворен. Заплащането също е малко, възможността за растеж - 0. Иска ми се и аз да намеря поприще, за което да кажа, че ми харесва.

13.   от автора до 8: И какво значи? Всички трябва да искаме да сме шефове, да караме най-скъпите коли и да купуваме най-скъпите дрехи, само тогава ли ще ни харесвате за сериозни връзки? Като всички станат шефове по офисите, кой ще ви работи бачкаторската работа?

Отблъскващо ѝ било... Отблъскващо е жените колко материалистични станаха масово. Като не вземам 5000лв. заплата и ми се пускат само за секса, викат ми "много си хубав, но за сериозна връзка не ставаш".

И извинявай ама имам приятели по офисите дето вземат колкото мен, за какви амбиции ми говориш? След няколко месеца ще вземам 900, може би 1000лв. и ще върша нещо, което ми харесва. Защо да се променям и да трябва да върша нещо, което не ми харесва, за да се харесам на разни жени, които ме намират за отблъскващ, защото ми харесва да правя това, което правя?

Може и главен готвач да стана един ден, но не ми е това целта и не се тикам там, не съм някакъв подлизурко. Не смятам, че фактът, че върша нещо, което ми харесва означава, че имам "тотална липса на амбиции". Много жени са супер амбициозни напоследък гледам, пълно е с мъжкарани и е нормално да искат още по-амбициозни от тях мъже (както жените искат по-високи от тях мъже така искат и по-амбициозни от тях самите), обаче всички ли трябва да са супер амбициозни бе дееба?

Само това ли се гледа? Амбициите? Само това ли е личното качество, което се гледа напоследък???

14.   От 8 към автора - сбъркал си се сериозно, мъж съм, адвокат.
Обяснявам ти подред, максимално опростено, че да ме разбереш.
1. Не е нужно всички да са шефове, да карат скъпи коли, дрехи и т. н. Бачкаторската работа да си я работят бачкаторите, те това могат. Ние, които можем повече - работим нещо по-привлекателно. Ти ако ме питаш кое бих ти препоръчал - моето. Кое искам за детето си? Не искам да е бачкатор. Питаш ме - отговарям ти.
2. Отблъскващо е - да, обясних ти вече в първия коментар, отблъскващо е и за мъже, и за жени човек, който не се стреми към нищо, който се е кротнал и това, което е днес на 25 това ще е и утре на 35, 45, 55... няма перспектива, просто примирен, сломен човек. Мани парите, скучно е да си с човек, който няма цели, който не се бори за нищо и просто живее ей така, от ден за ден.
3. Никой не ти е казал, че си отблъскващо защото си готвач или защото правиш това, което харесваш - това са позитиви, много добри при това. Ако си наистина добър в това, ама не само сам да си приказваш колко можеш а реално да има кой да те оцени като много добър и да ти плаща за това - тогава е още по-добре. Никоя жена не иска посредствен мъж.
4. Може и главен готвач да станеш, може и космавт, ама като напишеш ''аз съм си помощник-готвач и ми е ок'' и ''Нямам много желание да се качвам нагоре в йерархията както се казва, така си ми харесва. '' шансовете ти да станеш клонят към нула. Тия неща не падат от небето ей така... сега разбираш ли?

И не, не се гледат само амбициите, не се гледат и само парите, една жена знае, че хване ли се с някой на сериозно поставя кариерата си на пауза, разбирай бременност, майчинство, след това тичане покрай хлапето - някой трябва да изкарва достатъчно, за да осигурява добър живот на семейството. Ти с 1000лв не го можеш това. Няма как просто... а като прибавим и че тия 1000лв на месец нямаш желание да стават повече щото си ти е окей и не ти се занимава да растеш в йерархията... е тая жена с тебе защо да се хване, да се обрече на лош, беден и студен през зимата живот? Не е само парите, просто не си перспективен като човек дори и сам за себе си с тези възгледи.
И не рипай, не те обиждам, давам ти акъл, че имаш нужда.
Но си прав, че трябва да има всякакви хора по сввета. Аз съм доволен от живота си, но съм бил много амбициозен и трудолюбив за да стигна до тук. Ако излъжеш някоя по-красива женица то тя ще стане любовница на някой като мен. Грозните не ги търсят за любовници, имай го предвид.

15.   До автора:

Не се хаби! Половината народ се е сбъркал. Пари, секс, наркотици и статус. Само това им е в главата. И на жените, и на мъжете.
Това с амбициите е защото са свикнали, че "амбиции = пари". Извратена работа е, казвам ти. И мъже и жени са станали тотални боклуци, който ще спят с когото и да е, ще понесат какви ли не унижения, ще продадат майки, бащи, братя и сестри, само и само, да се сдобият с лев и позиция.
Радвай се, че си нормален, но помни, че нормалното, вече е ненормално!

16.   Хаха, авторе, ти си пълен комплексар. Никой не му пука какъв ще станеш, ставай пимп ако искаш.
Опитваш сам себе си да убедиш че твоята работа е супер, че заплатата ти е супер, че е по-добра от всяка работа в офис. Както по-горе казаха от работа в офис до работа в офис разликата е огромна. Общото е само мястото на рабтоа. Не ми се прави на големият готвач, както повечето "помощник готвачи" най-вероятно режещ картофи и салати по цял ден и се наричаш готвач хаахах. И да в повечето случаи работа в офис е много по-перспективна от твоята, защото в повечето случаи Най-малкото предполага, че трябва да имаш някакви умения за разлика от теб.

18.   Човек, ако ти е добре, ти е добре, нямаш нужда от нашето одобрение. Половината кариеристи са с бърн аут и на антидепресанти. Щото искат да скочат над тоягата, ама си чупят главите. Живей си както ти е добре. Жени бол, не е нужно да се жениш за професорка. Пък и знаеш ли, познавам една професорка, мъжът ѝ е домакиня (не се сещам за мъжки род) и са супер добре, с две деца и никой не страда.

19.   Авторе, за всеки влак си има пътници. Просто си търси жена, която е от твоята среда. Може да е друга готвачка, сервитьорка или с друга обикновена, както ти казваш, професия. Ако започваш връзки със студентки или мениджърки много вероятно е да не ти провърви, това имам предвид просто. И е нормално. Аз исках образована жена, която се кефи да учи чужди езици, да пътува, да има близки до моите интереси и познай, намерих една прекрасна полиглотка в езиков курс, в който се оказахме един до друг. Сега сме щастливо женени и с две деца. Ако исках жена, която обожава латино музика и танци, щях да се запиша на салса уроци, а не да я търся в местната чалготека, примерно и после да се оплаквам, че все ми се падат чалгаджийки, които не слушат нито салса, нито джаз. Така че, повярвай ми, има много жени като за теб, просто трябва да ги търсиш на правилното място.