Споделена история от На работното място

Невървеж в професионалната сфера
Здравейте.
Имам следния проблем. Не мога да разбера защо не ми се получава с намирането на нова работа. Търся работа в сферата на гейм индустрията ( по-специално Арт и дизайн). Имам всичко нужно, кандидатствам, евентуално ми дават тест или дори не ми казват едно не. Дават ми тест, правя го и пак не.
Последния път беше тест за грозната игра лейди попилър. И пак не!
Не мога да разбера аз ли бъркам някъде или съм в някакъв черен списък или не знам какво.
Почвам да се отчайвам.

Много пъти взимат някакви които не ги бива, ама.. да.. дават им шанс, а на мен и това не искат да ми дадат. Защо не получавам шанс?

Коментари

1.   То пък една сфера ... вземи смени попрището. Все можеш да правиш нещо друго освен да цъкаш в нета ;))

2.   1 ако не е някой чичка, та на..

Авторе, следващия път като те отрежат пак просто помоли най-учтиво да ти обяснят какво не ти достига, в какво не се справяш, къде бъркаш и. т. н.

3.   Към Номер 1. бате, ти си много зле. Хахаха.

Сигурно си от типичните българи, които все още си мислят че професиите на бъдещето са : инжинер, електротехник и че най-сладката работа е държавната хахаха.

4.   в LinkedIn има много набиращи персонал (HR) и съответно много профили на професионалисти. Огледай някои дизайнери и виж какво ти липсва в CV-то. Можеш да пишеш и на някой HR направо да ти прегледа профила.
Ние тук няма как да дадем мнение по няколко реда

5.   На 1ви номер мога да кажа, че именно гейминг индустрията е една от най-бързоразвиващите се в света!!

6.   Предполагам говориш за фирми в България. Те не са много, но за сметка на това артистите са много. Даже скоро гледах видео, в което се говореше, че и в световен мащаб делът на успешните гейм фирми не е чак толкова голям и артистите трябва да не се надяват много, а да се ориентират в други професии свързани с изкуство. При този голям избор, ако оставим настрана хора препоръчани от познати или с връзки, тези фирми търсят най-доброто, а не търсят просто да дадат шанс на някой. Ако можеше да покажеш твои неща, щеше да е по-лесно да получиш оценка за твоето ниво, и дали то е достатъчно, за да те вземат някъде. Иди в Artstation, разгледай какво правят хората в твоята област, за да видиш къде се намираш ти в тази индустрия.

7.   Искат някой да те препоръча или да си баси гения. И аз натам се преквалифицирам, но ме интересува да правя среда - юнити, персонажи - зи-бръш, архитектура-3дс макс, светлина- ... и в-рей, мапинг-събстанс, 2д анимация- флаш, 2д спайн, постпродукция, монтаж... и е нереално, поне не и за начинаещи, ако не си завършил академията, и ако нямаш или връзки (препоръки) или ултра портфолио. Аз нямам, ще мина на монотонна работа за година, докато не науча повече софтуер, при мен проблемът е, че всичко ми е интересно а навсякъде казват, че трябва да избереш кое ти е най-интересно и там да вложиш енергията си. Сега правя проект със спайн 2д, в понеделник ще си купя един wacom ,от понеделник до сряда има събитие - https://www.facebook.com/events/1498842770248416/
Бих се радвала да отидем заедно, ще напиша коментар под следния линк - https://www.youtube.com/watch?v=kEuskwS-698&feature=share ;)))

Надявам се модераторите да одобрят коментара ми преди понеделник! Благодаря ви!