Споделена история от На работното място

Колко струва направата на сайт?
Здравейте, както виждате от заглавието въпросът ми е колко струва направата на сайт, ако си платя на някоя фирма да ми го изготви? Не става дума за свръхсложен сайт, ами за сайт, който да рекламира практиката ми, за да мога да си пусна реклама в Гугъл. Ще бъда много благодарен, ако някой ме ориентира!

Коментари

1.   Средно е около 200 кинта, ако става дума за нещо просто. Съветът ми е да действаш сега, януари е много гладен месец за рекламните агенции и не само се радват на всяка поръчка, но и правят отстъпки.

Дядо Торбалан

2.   Тоз дядка торбаланчлък и от сайтове разбирал. Аре вземи се скрий някъде.

3.   И аз бих се радвал да се скрие, ама на... Човека на всяка манджа меродия.

4.   Аз ползвам domain.com

$10 на година - доволен съм

5.   до 2

ама моля ти се, от всичко разбира човека - от секс, от сайтове, от междуличностни отношения. Той е светило във всичкологията.

6.   Търсиш си познат, който се занимава с правене на сайтове. Другия вариант е да намериш човек от fiverr.com и да му кажеш изискванията си и той ще ги изпълни.
Когато една фирма разработва сайт цената винаги е по-скъпа от колкото ако фриленсър ти прави сайта.

7.   200 кинта? Абре, дядо Торбалане, дай информация къде ги правят тия сайтове по 200 кинта?

8.   7, 200 е било когато Дядо ти Торбалан е бил на 50 и е прохождал в боравенето с комп. Т.е. преди 30 г.

9.   Номер 7, до колкото ми е известно, е против политиката на spodeli да се дават връзки към фирми, иначе с удоволствие. Но не се притеснявай да напишеш в google "изработка на сайт", например. Разбира се, може да възразиш, че това са услуги от ниско ниво, но и на автора на темата не му трябва дизайнерско чудо. Честно казано, всеки може да си направи проста страница с някакъв темплейт, ако му се занимава.

Дядо Торбалан

10.   Направи си сам в Wordpress, щом ти е само за реклама на пракгиката ти. Взимаш си домейн и хостинг и си гонов за 100-ва лева на година. Ве е кой знае какво, во е лесно, удобно и евтино.
Успех!

11.   още един глас за използването на Wordpress!
Какво ти е необходимо:
1. Хостинг и домейн - има фирми за тази цел, които предлагат тази услуга. Има и евтини хостинг пакети по 4-6 лв. /месечно. Домейните. com, . net, . eu или. org не са скъпи. Домейните. bg са по-скъпи. Това е все едно да станеш абонат на интернет доставчик - плащаш някаква неголяма сума месечно и ползваш техните ресурси и услуги.
2. Инсталираш Wordpress. Попринцип през cPanel (това е нещо като контролен панел на хостинг пакета) има възможност за директна инсталация на Wordpress, без да необходимо да сваляш архив на WP, да качваш файловете на сървъра, да създаваш БД и т. н.
3. Намираш си подходящата тема. Темата определя е визията, дизайна на сайта, т. е. как искаш да изглежда той. Има хиляди безплатни теми в мрежата, а инсталациията им става с един клик.
4. Инсталираш си необходимите добавки или плъгини за Wordpress. Плъгините разширяват функционалността на уебсайта. Почти задължителни приложения са:
- Плъгин за SEO оптимизация, за да могат търсачките по-ефективно да откриват и индексират сайта ти
- Социален плъгин - добавя бутони за споделяне на съдържанието от сайта ти в социалните мрежи - Фейсбук, Туитър, Гугъл и т. н. Има плъгини, които добавят бутони "Харесай", както и такива, които добавят бутони с препратка към Фейсбук, Туитър страниците на твоя уебсайт (ако имаш такива).
- Плъгин за създаване на форма за контакти - ако искаш да има форма за контакти с теб в сайта ти.
- Плъгин, който връща класическия редактор на публикации - новия редактор на публикации в Wordpress е пълен шит! С плъгин може да използваш стария, класически редактор, който е много лесен за работа, когато добавяш или редактираш публикации или страници.
-Плъгини, които добавят уиджети (джаджи) в страницата - примерно слайдшоу на началната страница, модул с последни коментари, последните или най-посещавани публикации в някакъв вид и т. н. Повечето теми си имат вградени такива джаджи и рядко се налага да се инсталират нови!

Голяма мания става Wordpress, ако се интересуваш от уебдизайн и поддръжка на уеб страници, а в същото време не си специалист в това :)