Споделена история от На работното място

Как да се отърся от този кошмар ?
Здравейте, работя като паркинг контрол в синя/зелена зона в София от няколко години.
Напоследък често ми се случва вечер като спя да сънувам кошмарни сънища - как ме гонят недоволни клиенти из районите да ме бият и как на кантар бягайки успявам да им се измъква в последния момент. Даже един два пъти са ме догонвали и са ме били в съня де. И после се събуждам в тревога и изпотен а кошмара отминава и пак заспивам спокойно. Иначе в реалния живот и в работата си съм сдържан, възпитан и се държа професионално тоест безконфликтно с гражданите и до сега на работното ми място не са ме гонили из зоните и не са ме били. Само в сънищата ми.
На какво се дължи този кошмар и мога ли да го преодолея? И как да го преодолея?

Коментари

1.   До колкото знам, кошмарите се получават от силен стрес. Преди няколко месеца и аз имах такъв проблем. В продължение на 3 седмици, всяка нощ сънувах кошмари. Бях много заета в училище, често се оспивах, бягах до училище, за да не закъснея, пропусках закуска и лягах късно. Опитайте се да се отпуснете малко, да отделите време за себе си, ако е възможно. Успех!

2.   Обикновено, хората, които са съвестни, дружелюбни с околните и неконфликтни страдат най-често от подобен тип тревожност, защото това точно така се нарича. Обратно, хората, които са конфликтни личности успяват да си изкарат винаги нещата, които ги тревожат на околните и така един вид се освобождават. Предполагам ти си от първия тип хора? !

За съжаление много професии като твоята са свързани с директен сблъсък с хорското недоволство. Всички искаме в грда да ни е чисто, подредено, направено, а за това трябват пари. Таксите от синя зона са източник на тези пари. Но когато опре въпроса до плащане всеки е недоволен и се надува.

Аз много добре знам какво е усещането. Лягаш си, уж заспиваш и понякое време се будиш целия вир вода с пулс 120... Пробвай да спортуваш нещо, трябва ти начин да изкараш това скрито напрежение, което подтискаш вътре в теб. Защото, когато човек подтиска в себе си напрежението, в един момент то търси начин да избие отнякъде. При теб явно е със кошмарни сънища, при мен бе с депресия.

3.   автора съм: Снощи пак сънувах как един ме гони пред паркинга на Парламента и ме би даже а после се събудих и отново заспах все едно нищо не е било.

4.   Бий ги и ти. (в сънищата)

5.   автора съм: До № 4 - Забранено ни е по инструкция за работа ние да бием гражданите. Можем само да носим на бой но не и да отвръщаме с удари и ритници въпреки че ни бият. Ако отвърнеш на боя те чака дисциплинарно уволнение.

6.   Смени работата! Явно на сън усещаш, че цялото това със зоните, скобите и глобите не е готино. За това по-добре намери работа на която да помагаш на хората вместо да им създаваш проблеми. Звучиш като готин и позитивен човек, така че явно тази работа не е за теб.