Споделена история от На работното място

Как да отрежем хлътнал колега безболезнено?
Здравейте, мой колега е доста хлътнал и не знам как да му кажа, че просто няма как да се получи без след това помежду ни да е страшно неловко. Не искам да казвам, че не излизам с колеги, т. к. това ще е лъжа, нито пък че си имам приятел, т. к. такъв нямам... Идеи как да разреша безболезнено създалата се ситуация?

Коментари

1.   Станете си гаджета и няма да го засегнеш. Щом си свободна, какво и пречи да се пробваш.Успех с решението на ситуацията.

2.   Няма как. Отдръпваш се и се надяваш да не е някоя мъжка drama queen.

3.   Ами кажи му кой колега си си харесала. Или го мотай докато евентуално този който си си харесала не предприеме и той някакви действия.
Иначе безболезнени начини за рязане няма.

4.   Като мъж! Казваш му така и така пич, между нас няма да се получи понеже не ме привличаш или каквато е там причината да не искаш да си с него. Чисто просто и ясно. Той от къде да знае че няма да стане ако не му кажеш, може да си храни някакви илюзии човека поради липса на инфо от твоя страна, просто му кажи открито така че той да не си губи времето с теб а и да не губи и твоето време. М22

5.   Директно и ясно, без да му даваш фалшива надежда и без да използваш груби думи. Заставаш пред него и му казваш, че нямаш същите чувства и не искаш да му губиш времето в безсмислена връзка, която със сигурност ще завърши с неловки погледи на работното място и лоши чувства помежду ви.
Веднъж ми се наложи да сторя същото, никак не исках да наранявам мъжа, защото и до днес го смятам за добър човек. Той просто заслужава искрена любов, заслужава нещо по-добро от това, което аз мога да му дам. Излязох с него, казах му всичко в прав текст, извиних му се, че не мога да го оценя като партньор. Наистина съжалявам за последното. Прие го толкова добре, че се шокирах. Оказа се, че цял живот е искал откровеност и ми сподели, че се радва, че съм била честна и не съм заплела сложна интрига. Беше му тъжно, разбира се, но се държа като зрял човек и се разбрахме без да вдигаме много шум.

6.   Кажи му, че е грозен.

7.   нищо не му казвай, той сам ще се сети като те види как се умилкваш на следващия колега. Един жокер - и този следващия нема да ти е "приятел". не и за дълго...