Споделена история от На работното място

Шофьор на камион в Америка?
Здравейте, мъж на 31 години съм и бих казал, че не съм най успешния човек. Живея с родителите си и работя за 600лв и честно казано до скоро не виждах как това може да се промени, навсякъде плащат 6-700лв, а тези пари не стигат за нищо. Та миналата седмица говорих с приятел чиито познат кара камион в Америка и изкарва над 10000$ на месец. Това ми звучи нереално, но той е убеден, че е така. Интересува ме някой знае ли как мога да ида да карам камион и аз? Знам, че ми трябва виза, но си нямам и идея каква е схемата с тази виза и с намирането на такава работа като цяло. Някой ако е запознат ще се радвам да прочета какво мисли по въпроса.

Коментари

1.   хаха кви 10 000, най-много 1000

2.   Ти и шофьор в Европа да станеш, пак ще изкарваш добри пари. Влез в джобса и виж какви изисквания имат. Най-малкото категориите трябва да изкараш. Ако все пак искаш в Америка, за там мисля че ще бъде доста по-трудно, влез в американски сайт и търси, но предполагам език ще ти трябва, ако не знаеш, започни от там.

3.   Парите едва ли са толкова и също така нямаш вариант да работиш в САЩ това без зелена карта. Забрави, това не е реален вариант.

4.   Трябва да ти кажа, че в Щатите $10 000 на месец малко програмисти изкарват.
Виж сега - трудът се дели на нискоквалифициран (какъвто е шоферлъкът) и висококвалифициран (каквото е правото, програмирането, медицината и т.н.). Едното всеки може да го върши, затова има много работна ръка и съответно заплащането е ниско. За другото човек трябва цял живот да учи, и не само, а за да го прави успешно трябва да има голям умствен капацитет (не само желание). Такива хора са сравнително малко - и като дадености, и като бройка, и като желание да го постигнат. Не е възможно едните да изкарват колкото другите.
Според мен е поредната излюизия, на която се хвърляш, но затова пък ще е доста сложно да я направиш и после връщане назад няма (освен с много подвита опашка).

5.   Ако имаш собствен камион, ремаркета, както и добри клиенти, ще имаш възможност, да изкарваш подобни суми, но ако си поне по 70 часа на седмица на пътя и си готов да спиш с цели седмици в камиона.
Работата е, че ще ти трябва много солидна сума за камион, поне 2-3 години СКЪСВАНЕ ОТ КАРАНЕ, докато се запознаеш с достатъчно хора и опознаеш бизнеса, но най-трудно ще е, да си намериш клиентела.
Другото е, че ако го правиш в Европа, вероятно ще изкрваш също така добри пари.

6.   Виж какво почвай работа в Европа, докато се устроиш в Америка, нищо чудно камионите вече да се движат сами, без шофьор.

7.   Аз съм чувал някой истории. Веднъж срешнах момче което го е работило това покрай баща си, но го хванали, че вече е нелегален били му печата и го депортирали и така. Друг един път гледах по ТВто история на нашенец който от студенска бригада стига до камион. Той каза, че с новите правила и регулации това е невъзможно иначе имал книжка от БГ и там просто карал изпита за американска с набран вече опит и знания. (!! беше гостуване в преди обед по Бтв провери в тубовете нищо чудно да го намериш!! )Такива пари май се взимат но не чисто и това е май ако караш собствен камион не чужд но той се изплаща и подържа за собствена сметка.

8.   Доколкото знам тираджия в САЩ взема 1000$ на ден(! ). Само че има някои подробности. 1) Има помощник, на когото плаща 200$ на ден пак. 2) Тия 1000$ са, ако камионът е негов - може да провериш колко струва. 3) 1000$ на ден са приходите му, а не чистия доход. Гориво, спане, ядене, ремонти на камиона и т. н. смятай. Информацията ти е долу горе вярна, но не че шофьорът взема чисти 10хил на месец, а има приходи от 20хиляди. Предполагам чисто прибира 4000-5000$. Може да звучи много, но работата не е лека, обикаля като гламав. Реално той е малка транспортна фирма. Ако искаш да не влагаш в камион, ще си в ролята на помощника за 200$.