Споделена история от На работното място

Забележка за облекло
Здравейте,

Аз съм жена на 28 години. Работя в офис с около 40-50 човека. Около 70 % са мъже.

По принцип нямаме дрес код, всеки си ходи както си иска облечен, като разбира се винаги в рамките на общиприетите стандарти.

Понеже се грижа за тялото си, обичам да ходя с по прилепнали дрехи - панталон, рокли или поли.

Случи ми се нещо супер странно за мен. Главната ми мениджърка ме извика на среща, и ми заяви, че не иска повече да ходя на работа с прашки, каза ми да се насоча към бикини или боксерки. Не било редно, заглеждали ме и съм разваляла концентрацията в офиса. Аз останах като гръмната, после ми се обясни, че бельото ми прозирало често, и не било приемливо да се вижда че нося прашки.

Каза ми също, че ако продължа да го правя, ще имам финансови санкции за мен.

Как смятате, това нормално ли е?

Коментари

1.   Да, абсолютно нормално е.

2.   Еми, не е нормално да ходиш на работа, която не е свързана с еротичния бизнес, с прозрачни дрехи, под които да се виждат прашките ти. Но на мен ми е интересно какво ще каже дядо торбалан по този важен въпрос. :)

3.   Според теб нормално ли е в офис да изглеждаш така? За мен не е дори и на улицата.
М37

4.   За финансовите санкции незнам, ама да ходиш на работа все едно си на магистралата-определено не е приемливо. Работата си е работа, не я бъркай с личния си живот и предпочитания

5.   Прилепналите и прозрачни дрехи не са подходящи за офис. А щом ти се виждат прашките, определено са си доста прозрачни. Има си дрескод, къде как трябва да си облечен.

6.   Нормално е да ти прави забалежка, щом чак ти се виждат прашките. Не пречи да се обличаш с по-прилепнали дрехи и да изглеждаш добре, но с мярка. Гледай да не ти прозира бельото поне.

7.   Забележката е напълно нормална и е трябвало да я очакваш. В общоприетите норми е, че не може да работиш в офис и дрехите ти да прозират до степен, че всичките ти колеги да знаят вида на бельото ти. Проблемът не е, че носиш прашки, проблемът е, че те се виждат през дрехите ти. Не носи прозиращи и твърде впити дрехи и няма да получиш втора забележка.

8.   Без да се обиждаш, ама наистина такава гледка е отвратителна. Изглежда пошло, евтино, сякаш на поредната курва и се е доебало. Ако тялото на някоя жена е хубаво, то се вижда и без допълнително подчертаване. В противен случай става отблъскваща, както в твоя случай.

9.   Ами за да знае с какво бельо си, явно дрехите ти със сигурност не са в стандарта за офис облекло. Така, че ходи си с прашки, ама смени стила на обличане. Не е нормално дрехите ти в офиса да са толкова тесни и прозрачни, че всички да могат да видят бельото ти! Заложи на по-класическа офис визия, поли до коляното или по-дълги, малко по-официални панталони, а не такива с ниска талия, ризи и блузи вместо тениски и мисля, че никой няма да има проблем, че носиш прашки, просто защото никой няма да знае с какво бельо си! Аз също нося само прашки, но под класическа пола тип молив никой няма как да разбере. Все пак работим в офиси, а не в барове, та е редно поне малко от малко да спазваме някакъв стандарт по отношение на външния вид. Няма как да си с толкова ниска талия, че половината ти бельо да е на показ! Пък и остави, че могат да те глобят, с такъв външен вид забрави за повишение, колкото и да си добра в работата си. Защото целия ти вид крещи "НЕПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ! " и никой шеф няма да те приеме като служител, на които може да се има доверие.

10.   С прашки - само пред мъжа ми. Да не говорим колко са неудобни.

11.   разбира се, че е нормално. За да ти направят забележка, явно ходиш с много прилепнали и прозиращи панталони и поли, иначе никой няма да забележи прашките ти.
В свободното си време можеш да ходиш както искаш, но на работа се спазва определен дрескод.

12.   Ами щом шефката ти знае с какво бельо ходиш, значи наистина се вижда и прозира. И не, изобщо не е подходящо да ходиш така облечена в работна среда. Като искаш си носи прилепнали дрехи, но поне избирай такива, които не прозират и не разкриват голи части от тялото ти.

13.   И аз нося само прашки, защото имам голямо Д и пълни крака и боксерките ми стоят отвратително, а бикините ми се впиват в Д-то и е супер неудобно. Отделно смятам за ОТВРАТИТЕЛНА гледка впити бикини в Д., което правят много лели.

Свиркай си, никой не може да ти направи подобна забележка (освен ако не носиш бели и прозрачни дрехи, ама едва ли е така), по-скоро е от завист. Масово в офисите ходят безумно облечени и не им дреме. Аз пък масово виждам млади жени на чудесни длъжности да ходят разпасани и мърляви, което е грозно и несъответстващо, ама сигурно така не развалят концентрацията :))) А и като си грозна и безформена, то няма и какво толкова да покажат, като се замисли човек. Радвай се, че ти имаш.

И кажи на лелката, че следващият път ще си обуеш долните гащи на баба ти, ако това я устройва повече. :)))

14.   Кажи това на лелката, ама преди това си намери друга работа, че само с финансови санкции няма да се разминеш : )

15.   Майко мила! Някои жени са толкова коври чак до мозъка на костите си, че дори не се усещат...

16.   Виж, ако целият офис не те харесва, можеш да ги наричаш сексисти, расисти, морално остарели, но няма да промени факта, че не ти харесват начина наобличне, а опитите, да си наложиш твоето, никога не вървят надобре срещу масата, особено ако налагаш агресивно мнението си.

17.   Не знам аз бих искал във фирмата, където рабоя да имаше поне една такава мацка, която като я видя и да ми стане кеф и да се почувствам по-добре. Или са възрастни, или младите не показват почти нищо. Аз съм ЗА прашките на работното място :).
Минавам си аз покрай един от офисите и гледам една колежка се нагъзила и започват да си личат едни обикновени гащи. Грозна гледка. Реших, че носи такива, понеже е туркиня и религията не го позволява, знам ли

18.   Подкрепям номер 13

19.   Е то е ясно, че от завист. Ясно че не ходи с прозрачни дрехи. Ей проклето племе, шепа народ ще се изядеме

20.   Съвсем нормално е да ти направи забележка за такова нещо. А и щом се е стигнало чак до там явно си направила впечатление. Недей да ходиш на работа така предизвикателно и всичко ще е ок. Като имаш тяло и се поддържаш го прави с приятели навън, а не на работното място!
Дерзай, барби!

23.   Много добре правиш, така мъжете имат материал за чикии и разнообразие. Това създава отпущане в офиса и е полезно. Ако можеш да наебеш някой колега също ще е много хубаво.
Лятото жена ми в къщи също готви само по прашки и потник. Това много ме възбужда и тогава съм я чукал по 3-4 пъти на вечер.
Всяка красива жена трябва да бъде само с прашки.

24.   Може да си елегантна, но от написаното става ясно, че си долнопробно облечена, масата жени бъркат дрехи стил "Хубава жена" в началото на филма с елегантност. Елегангност беше след като я облякоха, пак беше хубава и заглеждана. Дано разбираш какво ти казвам. Да ти се виждат прашките, прозират е ясен показател, че облелото ти въобще не е ок. Човек трябва да чете и да се ограмотява. Години наред гледах Модни престъпници, научих толкова много. Масата хора се обличат потресаващо, пълни карикатури. Стилният гардероб, подходящи цветове за офиса са тъмно син и сив примерно. Черния цвят не се препоръчва, той е подходящ за вечерни събития. Кафявото не се препоръчва въобще. Синьо и черно не е желателно да се съчетават. Крещящите тонове не са подходящи за офис. Дълбоки деколтета, къси поли, гол кръст абсолютно неподходящо.

25.   Ако ти се вижда бельото е наистина недопустимо! Всеки трябва да съобразява с работната среда независимо например, че имаш хубаво тяло и т. н. Ако работиш в мъжка среда особено е недопустимо да се обличаш с къси поли, прозрачни дрехи или впити клинове.,
Ж34