Споделена история от На работното място

Алчни и продажни
Здравейте, читатели на сподели. нет! Моля, администраторите на сайта да публикуват изповедта ми! Искам да споделя с вас, през какъв ужас преминах, и какви лоши хора може да съществуват! В последната ми работа, бях свидетел на гадости от страна на шеф и колеги. Колегите роми бях повече като брой, но истинската гадост видях от българите шефове! Ще ви опиша накратко за какво става въпрос. Шефа непрекъснато ги толерираше, мен нарочно ме гърбеше с по-тежка работа от тях. Заяждаше се с мен и ме навикваше, докато на тях не смееше даже да повиши тон. Eдин колега ром не дойде на работа 5 поредни дни без да предупреди и не му направиха нищо. Изгониха българин с телково решение без да им мигне окото. Другото което ми правеше впечатление е, че когато напускаха българи (доста напуснаха защото виждаха за какво става въпрос) на шефовете не им пукаше. Когато обаче един от ромите искаше да напусне направо стана събрание на шефове, дори от по-главните присъстваха. Разубедиха го. Разбрах, че фирмата взима пари по европрограми за тях, и работата стана ясна. За мен това са долни предатели! Те са по-лоши от ромите, защото за пари ще направят всичко! Искам да кажа, че не съм расист, нека работят ромите. Но да им се покаже, че трябва дисциплина и уважение! Шефа сигурно от страх от по-големите шефове ги толерираше много. Накрая преди да напусна шефа ми налетя на бой! Това беше от мен. Тези шефове бяха българи в кавички. Гадни и алчни! Сега съм безработен, за пари не ставам предател! Поздрави, и очаквам коментарите ви!

Коментари

1.   Формат съществува, за да изкарва пари от програмите. Каквото и да кажеш, ще е невалид о. "За мен са предатели"? Спрямо кого? Българският етнос? Та те са измамници. На тях не им пука от етнос, религия и прочие. Дли си щастлив или умира и е все тая, щом изкарват пари от теб.

2.   Същата тема съществува под името Работодатели Предатели. Сигурна съм че един и души човек я пуска, за да провокира!
Нека да не даваме глас на такива хора!

3.   Намери си друга работа.

4.   Кое им е алчното не става ясно?
Освен че отношението им към работниците е калпаво и най-вероятно са съсипали работната среда и най-вероятно производителността. Тая работа отива на загуба. Едно време беше то да спиш на работа и държавата да плаща. Сега производителността плаща заплатата, бонусите, отпуските. Като я няма - затварят. Може това да е целта, да ликвидират там каквото работите.

5.   Добре си направил. Достойнството цена няма. Човешкото при теб е надделяло. И при мен такива филми, мизерни душички командват парада. Отврат.
Дано си намериш по-хубава работа.
М40