Споделена история от На работното място

Искам да събера пари
Здравейте, искам да събера 150-200 лева, за да отида на море лятото. Не съм смятал колко пари ще са ми нужни, но мисля че по-горе споменатите суми ще ми стигнат. Искам да отида за два-три дена в Несебър. Как да събера тези пари? Какво може да започна като работа?
Студент съм редовно обучение.

Коментари

1.   Нощен пазач или рецепция в хотел, хем ще четеш за изпити хем ще ти плащат.

2.   Боже, сериозно ли? 150-200 няма да ти стигнат за нищо-нито за храна, нито за спане! Уж си голям човек, а разсъждаваш като едно дете

3.   Пич тези пари едва ли ще ти стигнат, за каквото и да е, но щом говориш за такава сума явно не работиш нищо. Защо не видиш някаква работа йоято се заплаща на ден или дори една авто мивка или нещо такова за седмица дори да поработиш да ти платят и ги задели тези пари до лятото без да ги пипаш. Макар че още не мога да си обясня за какво ще ти стигнат 200лв на морето аз и един ден не бих изкарал с тях...

4.   Всякаква рабтоа? Каква да е работа?

Отиди в jobs-a, tiger-a (уеб сайтове) и провери там. Разпитай приятели, състуденти, роднини... Все нещо ще изкочи отнякъде.

5.   До 2
МОля! Еш па как няма да стигнат бе! Има легла за по 30-40 лева.
Взимаш за две-три нощувки! Има си магазини, където за 20-30 лева, ще вземеш ядене и пиене за седмица.

Някои хора, просто искаме да се оптуснем на плажа с една биричка и да си починем от гадното ежедневие.

6.   до 5 пич като чуя само 20-30 лв. - храна за седмица че и пиене... Но комент, тва е няква лудница напълно невъзможно освен ако не си мах 50 кила момиче на вечна диета или нямаш машина на времето. Спорно е дали с 20-30 лв. можеш и бира на плажа да си поркаш в Несебар тудей освен ако не си персонал или местен.

7.   Значи аз като ходя на море на ден давам 30 лв. Нощувка 12, а храната 18. С 300 си изкарвам 10 дена и тва е. Как няма да му стигнат.

8.   В южната част на Слънчев бряг, който вече е буквално слят с Несебър, има един достъпен хотел с име "Джулия family apartments" ( https://www.booking.com/hotel/bg/sunny-holiday.bg.html ), където през изминалия септември бяхме 4 човека в двустаен апартамент за общо 35 лева на нощувка. Заедно с храната (плюс напитки и сладоледи), която си купувахме от местните хранителни магазини и обикновено беше около 20-25 лева дневно, 5 нощувки там ни струваха малко над 300 лева. Тази сума включва и 4 билета от по 9 лева всеки за един воден парк наблизо. До края на август цените в същия хотел бяха с 10 лева по-скъпи за нощувка.

Естествено, ако някой иска да се прави на големия баровец и предпочита да кисне в скъпарски заведения, дискотеки и да посещава 2-3 пъти дневно ресторанти, да хваща скъпите таксита по черноморието и да пилее пари за излишни глупости, нещата стават коренно различни. Аз лично на море отивам заради самото море - да си почина, да се попека, да се поразходя и т.н., а не да харча много пари. Тях мога да ги харча и в родния си град, но не виждам смисъл, дори и да бях милиардер.

Иначе аз препоръчвам Равда, понеже е по-спокойно място за семейни хора, с повече природа и по-малко застрояване, а и далече от чуждестранните туристи-пияндета, които са най-вече по северната част на Слънчев бряг.
Созопол беше в плановете ни за отминалото лято, но там цените - и на нощувки, и на заведенията - са силно надути спрямо други курорти по черноморието.