Споделена история от На работното място

Банката и татуировките...
Здравейте! Имам няколко татуировки по принцип, една от които е малък надпис на китката, а другата е на глезена. Пуснах си сиви в няколко банки, та питането ми е дали ще има проблем, или дали въобще ще ме назначат, заради татуировките. Все пак в банката има някакъв дрескод. Знам, че хората не са много ширирокоскроени и може би ще гледат на мен с сруго око... Някой от вас работи ли в банка? Имате ли представа дали е проблем. Благодаря ви, бъдете здрави. :)

Коментари

1.   Не е проблем да те наемат, въпреки че правилникът поне в банката, в която работя забранява татуировките на видими места, носенето и нна всякакви дрънкулки и облекло, което не е служебно.

2.   Здравей,

От опит в банка а и не само, много зависи от вида татуировка и къде е.

Корпоративно, полиците за татуировки обикновено навсякъде гласят че ако имаш, то не трябва да е обидна по някакъв начин за клиенти или колеги. Това е най-голямото правило.

Има много хора със татуировки и на различни позиции. Ако те назначат на работа, така или иначе би носил костюм или по-формални дрехи. Риза с дълъг ръкав, както и дълги чурапи биха ти прикрили татусите както на интервю, така и за пред клиенти. Това не бива да те притеснява.

3.   Банките имат проблем да си намерят грамотни кадри. А и дрескодът не показва много кожа, така че татуировките лесно могат да се покрият с гривна, часовник, шал. Предполагам, че нямаш татуировка бузата.

10 s

4.   Здравей!

Аз работя в централа на банка и имам 5 татуировки, много видими. Никой нищо не ми каза е от започването ми там, а беше лято. Видях толерантност. Ни какво толкова иначе? Само татуировки са това! Успех!

5.   Не е проблем, ако не са на видно място и не са с обидно съдържание за някого (религиозно, политическо, расистко и др. ). Това е по етикет, иначе познавам работници в банка, които имат големи татуировки по ръцете или краката и се виждат, когато дрехите се дръпнат леко нагоре.
В банката си има дрескод, ще трябва да носиш по-официално облекло- риза, панталон, пола. Татуировката на глезена ти изобщо няма да се вижда, а тази на китката е малка и не вярвам, че някой ще я направи на проблем. В краен случай ще ти се наложи да ги покриваш с фон дьо тен или да носиш гривна/часовник на ръката си, но силно се съмнявам, че ще се стигне дотам. В банките е хладно през лятото и дори тогава повечето работници са с ризи с дълъг ръкав и сака.

6.   Без връзки и рушвет няма да те вземат. Вече сме европейска държава !!

7.   А защо не ги мислите тези неща преди да се нашарите като аборигени?

8.   Ще споделя своите впечатления. Не гледам с лош поглед на татуировките - дори на против. В клонът на банката в малкият град, в който живея, 3 от 4-те служителка на гишетата мениджърът на клона са с татуси, които се виждат. Вероятно имГ и друго, но ще споделя тези, които се виждат. Шефката им е с огромни цветно рози, които стигат до лакътя и когато е с къс ръкав се виждат. А момичетата от гишетата имат на китките, отпред на ключицата, и отзад на врата. Едната има и доста забележим пиърсинг на носа. В други клонове съм виждал също татуирани и по китките и по ръката между лакътя у дланта, които с къс ръкав се виждат при всички положения. Най-, , силно впечатление ми направи една служителка преди 2 години. Влюбих се в нея от пръв поглед, но като се знам колко съм зле в това отношение нищо не предприех... Така де, да не се отплесвам, тя имаше на пръстите, на едната ръка като пръстен, а на другата надпис по цялата дължина отстрани. Примерите, които съм дал са за хора, които са на гишетата имат взимане-даване с клиенти.

9.   Не са важни татусите, а връзките. Въпреки, че говорят, че са им ниски заплатите всеки се бута там и става само с връзки!

10.   Зависи. Татуировките могат да ти попречат при издигането на по-висок пост. Вече има химическо премахване на татуировки. Ако вече не са желани и от теб, можеш да ги премахнеш.

11.   Заплатите на банковите служители или по-точно на тези, които обслужват клиенти са много ниски. Отделно има много изисквания и отговорности. Казвам го от личен опит и от такъв в чужбина. В България никога не бих се и замислила … Единственото, което получаваш е престижна работа , но не и особено приятна.