Споделена история от На работното място

Учителка с татуировка
Здравейте. Тази година завършвам специалност "Начална педагогика". Имам малък татус на китката. Възможно ли е заради него да не ме вземат на работа?

Коментари

1.   Не мисля, че ще ти е проблем. Татуса е малък и почти незабележим :)

2.   Здравей!:)
Няма проблем според мен,защото моите учителки по биология и философия имат татуировки-едната на врата,а другата на ръката (надпис) и си преподават съвсем нормално.
Спокойно,не мисля,че за такъв малък татус ще ти направят проблем,защото все пак е важно качеството на работата ти:)Успех!

4.   Когато отиваш на интервю го закрий с лепенка или малко грим. Кажи им че имаш, но си го закрила и нямаш никакъв проблем да си го закриваш когато си на работа. :))

5.   Сложи си гривна или лепенка и не казвай :)

8.   Не мисля, че ще е проблем. Освен ако не е някаква неприлична тауировка. :)

9.   Не си цялата нашарена, така че няма проблем. Сложи гривна, или просто дреха с дълъг ръкав за да не се вижда и изобщо няма от какво да се притесняваш.

10.   Би ми било интересно да видя учителка цялата в татуси, ще е култово, особено заради реакциите на родителите :D

11.   Хах, за какво си правите татуси като после ви е срам от тях и ги криете???
Или ги носиш с гордост или не си правиш изобщо!

12.   До 11

Никой нямаше да си ги крие, ако хората не бяха зядливи малки животинки.

- Ооо, ти имаш таутс, правен, кгоато си била на 16, на който има нарисувано цвете... предполагам, че си деградирала наркоманка, нацистка, убйца, крадла!

Ей за тва!

13.   До 12, ами те татуировките от къде тръгват и къде са най-популярни, знаеш ли? Така че недей да се присмиваш. Съвсем нормално е да приемеш че човек с (много) татуировки има някакви кусури.
Аз като цяло не я разбирам тая мода, но по темата - предполагам че авторката няма да има проблеми. Лошото е ако стане причина "някой на 16 да си татуира цвете"...

14.   12, абе чак за убийца и крадла не знам, но безотговорна и повърхностна със сигурност. Защото аз читав човек с татуировка почти не познавам. Най-малкото има някакъв сериозен комплекс. А тези с многото татуировки отгоре до долу от тези, които познавам поне, са си откровени курви, фитнес батки, наркомани или в най-добрия случай метросексуални зализани мъжленца, мислещи се за много секси пичове.

И за да не кажете, че съм предубеден, това всичко го казвам от наблюдения. А и ако има толкова мащабно обществено мнение за нещо, значи има защо. Изключения винаги има, но те точно затова са изключения, защото са много по-малкия процент. Дим без огън няма.

15.   До 14

Ем то ти може и читави хора да не познаваш хич, с или без татуировки, ама кой ти даде диплома по психология, че да казваш, койт бил със сигурност повърхностен и с някакъв сериозен комплекс?

16.   15, не е необходимо да си психолог, за да забележиш елементарни закономерности. Ти може и да си изключение и да си много читав татуиран човек, не споря, но такива са изключения. Почти всички с многото татуси са от наркоман нагоре. А тези с малкото обикновено са най-малкото парадиращи с тях комплексари и компенсиращи нещо с тези татуировки. Нещо подобно на фитнес батките, парадиращи с мускули и онези с 15 годишните БМВ, които се изживяват като лошо гледащи богаташи. Междувпрочем трите типажа много често се съчетават в една личност. Просто наблюдения, нищо лично. Само констатирам, всеки е свободен да се прави на каквато си иска маймуна. Нямам нищо против, но и не очаквайте да ги аплодирам.

17.   В нашето училище преподавателката по рисуване имаше татуировка, която винаги се виждаше. Представляваха някакви флорални мотиви започващи от лакътя и стигащи до ноктите на два от пръстите, които бяха тъмни и се набихава много на очи. Отделно на това когато е била с потник на спортните дни, по гърба и се виждаха и други. Дълги години женета си преподава и продължава да го прави. В същото училище учителката по БЕЛ, също имаше. Рози спускащи се от глезена по стъпалото на крака и по прасците. Тази на ходилото се виждаше винаги като ходи с открити обувки, а другите когато беше с по-прозрачен чоропогащник. Третата учителка с видими татуси в нашето училище беше информатичката, Имаше на китката, ключицата и предмишницата, всичките се виждаха по време на час. Очевидно в нашето СОУ, намиращо се в малък град няма проблем с видимите татуси.