Споделена история от На работното място

Работа в библиотеката на УНСС
Здравейте, почнах работа в библиотеката на УНСС, но се сблъсках с интриганти, клюкари, мързеливи лелки и пр. Шефката защитава мързеливите и 10 души работят вместо 30. Заплатата е ниска, непрекъснато има майки, които трябва да бъдат замествани, защото си гледат децата. На някакви измислени длъжности са пълни селяни. Ако някой негодува, че работи вместо тия майки, екипа го игнорира. А най-голямата мода там е да изкарат някой алкохолик.

Коментари

1.   И кво се учудваш? Какъвто университетът, такъв и персоналът.

2.   Явно ти е първа работа и още не си разбрала, че масово на такива места се назначават "наши хора", точно от типа лелки, или братовчедки или вечно пияния чичо, който иначе няма шанс да го вземат на работа. Разбира се от тях никой не очаква да работят! Те са там за да си получават парите и да си направят нужните години за пенсия или за майчинство. Ще свикнеш. В държавната администрация е същото. То не са учинайки, то не са стрини, то не са любовници, то не е чудо! И разбира се, 99% нямат идея защо са там и какво трябва да правят. За това винаги се назначава и по някой външен, който да работи за всички, че иначе съвсем ще се издънят нещата, ако целият персонал е неподготвен. Та ти си имала нещастието да си точно от тези "външни" хора, от които се очаква да работят. За това, ако имаш нерви от стомана и клюките и интригите не те засягат-стой си и си работи, но ако не ти харесва средата, потърси си по-нормална работа.