Споделена история от На работното място

Възможно ли е човек да бъде успешен, без да става известен
Здравейте! Историята ми може би ще се стори малко странна на някои от вас. Накратко въпросът ми е може ли човек да бъде богат и успешен, но без да бъде известен. Искам след години да имам свой собствен бизнес и естествено да го направя много известен, за да имам много продажби. Но не искам аз самата да съм известна, тъй като не съм изобщо фотогенична и излизам отвратително на снимки, а когато някой ме срещне на улицата може би ще иска да се снима с мен. Отделно не обичам да се обсъжда личния ми живот и да се навлиза в личното ми пространство. Ще се радвам да споделите мненията си, както и благодаря за отделеното време.

Коментари

1.   Чудя се и се мая, кога на простотията ще и дойде края

2.   Трудно човек с ниско самочувствие би станал богат и успешен.

3.   Разбира се. Първо го развий, а тогава ако успееш ще мислиш "дали си фотогенична" Хаха

4.   Рибата още в морето...

5.   Да не си на 12?

6.   Можеш да си създадеш работен образ, т. е. нещо за пред ората, което да те прави запомняща и свързваща с продукта. Може да се гримираш, като аниме героиня, да носиш перуки, грим домино, костюм в един цвят от глава до пети и каквото се сетиш.
За рекламите примерно се търсят хора с дефекти, пространство между предпи зъби прави пастата от рекламата на паста за зъби запомняща се. Ако имаш някакви смешни или набиващи се черти може дори да ги подчертаеш. Лейди Гага като и погледнеш снимките от реалния живот е доста невзрачно лошо изрусено момиче и според мен трудно се разпознава.
Истински бих се радвала да прочета след някоя и друга година една много позитивна тема, как си постигнала мечтите ти. Успех!

7.   Лайковете на днешната младеж са най-важното нещо... Да са живи и здрави!

8.   Нека зададем въпроса по друг начин - това, че ще станеш известна те спира да имаш успешен бизнес? Не избързваш ли малко с тревогите? Пробвай първо да създадеш какъвто и да е бизнес (това не е лесно), направи го успешен (още по-трудно), пък чак тогава се тревожи дали си известна.
Имам чувството, че имаме прекалена вяра във възможностите си. Ако имаш успешен бизнес, това дали ще си известна или не, ще ти е най-малкия проблем! Може да си сигурна!

Това е все едно да си мисля - ако стана космонавт, дали ще ми е яко да ходя до космическата тоалетна и да се къпя веднъж седмично с 2 литра вода...
Слез малко на земята.

9.   Възможно е, да!

10.   Разбира се, че няма нужда да си известна. Има много милионери, които не са в публичното пространство, но си въртят успешен бизнес.

11.   Представи си следната ситуация. Ти нямаш шофьорска книжка, нямаш и кола, а мислиш как ще закараш твой спътник на някакво важно място. Няма какво да го мислиш, казваш му направо "Слез, пристигнахме! "

13.   Разбира се. Има много богати и успели хора, на които дори имената им не знаем. Обаче, вместо да се тревожиш за това, дали евентуално, някой ден, като станеш богата и успешна някой ще иска да се снима с теб, по-добре се концентрирай върху по-важното. А именно да станеш богата и успешна! Ти това постигни, пък снимките и приемите ще са ти най-малкия проблем. Не пишеш на колко си години, но най-вероятно си доста млада и нямаш много представа точно как се случват нещата. А именно с безумно много труд и мъничко късмет. Та ако това постигнеш, после ще имаш и гримьори и фризьори и цяла армия хора, които да се грижат за външния ти вид и за ПР.

14.   Абе ти луд или луда ли си? Да не си Анджелина Джоли да те снимат? На такива като теб им викат маниаци и това е диагноза!

15.   Не зная какво разбираш под "известна". Моята работа е такава, че няма как да се скрия и да искам - с журналистика се занимавам. При нас контактите са основният капитал, а контакти не се създават и поддържат със стоене в къщи, така че ми се налага непрекъснато да съм сред хора. За 25 години в бранша е напълно нормално да съм добре позната в сектора, в който работя, а именно - изкуство и култура. Случва се и да попадна в кадър на някоя снимка от литературна премиера или откриване на изложба, но фотографите всъщност се интересуват от писателя или художника, а не от моя милост. Но името ми се коментира, да, но единствено във връзка с работата ми, никога никой не се е врял в личния ми живот, хората ги интересуват материалите ми, а не аз самата. Получавам много покани за всякакви светски събития, но почти никога не ходя, освен ако домакинът не ми е приятел или не очаквам там да срещна човек, с който търся контакт отдавна. Просто така да се мотая около шведската маса човек никога не може да ме види. Предпочитам тесен приятелски кръг в неформална обстановка. Въпросните ми приятели са все успели в някаква област хора, но също не забелязвам да ги преследват папараци. Един е собственик на голямо издателство, друг има частна клиника, трети търгува с недвижими имоти, четвърти има верига магазини за електроника и т. н. Нормални хора с нормален живот и семейства. Е, предполагам, че актьорите няма как да избегнат прожекторите, но и сред тях има скромни личности, които си гледат изкуството и не се изкушават от плодовете на евтината слава. Ето, да вземем гениалния Мариус Куркински! Някой да го е виждал на бал на Евгени Минчев? Няма и да го види!

16.   Това, че не си хубава не е проблем. Проблемът е, че си доста наивна да не кажа глупава. Що за предположение дали може да си богат без да те снимат и гледат. Я кажи виждала ли си собственикът на Кока Кола или на Панасоник? И тия идеи аз "продажби" ми звучат като "искам да правя бизнес" т.е. искам пари, но нямам идея какво точно и как да правя.

17.   Може. Да. За това са офшорните зони. Но в този бизнес някои изчезват безследно.