Споделена история от На работното място

Гадни колежки
Здравейте. Момиче на 22 години съм и от една година работя в една фирма. Още от самото начало бях черната овца просто защото съм най-млада и изглеждам добра, невинна и беззащитна. Също правех грешки, като всеки нов работник. Колегите ми започнаха да се държат пренебрежително към мен, дори грубо, а аз не им отвръщах, защото не исках да задълбочавам нещата. Правех се на незасегната и че няма проблем, а всъщност плачех в тоалетните. Това ми беше основната грешка. Една от тях започна да си измисля мои действия и думи и да ги разпръсква измежду колегите ми. Разбира се аз отричах тези неща, защото не бяха верни, но никой не ми вярваше, защото тази колежка беше от преди мен на тази работа, а и е на по-висока позиция от моята. А всъщност не ме харесва и плете интриги, за да ме изгонят. Опитите й така и не спряха, но година по-късно аз съм все още във фирмата. Обаче нещата загрубяха. Все повече неща започнаха да се преписват по мой адрес от повечето ми колеги в моята сфера. Вече се бях стегнала доста и станах по-отговорна и отдадена на работата си. Смея да твърдя, че работя както трябва, стриктна съм в задълженията си. И все пак, разбира се, случва се и да правя дребни грешки, дори рядко. Но когато те свикнат, че не ставаш, явно дори не искат да видят, когато станеш по-добър. Старая се да им се доказвам всеки ден, но те не го виждат, защото са заети да виждат единствено грешките ми. А когато някой друг обърка нещо просто се засмиват и няма проблем. А съм единствената, която спазва всички зададени правила. Колегите ми не ги спазват, все едно са само за мен. И въпреки това имам страх и се придържам. Но просто каквото и да правя за тях винаги ще е недостатъчно, никога няма да видят старанието ми. А в личният си живот не съм така, напротив - противопоставям се, смела съм, жизнена. А в момента в който прекрача прага на работа, моментално се изпарява всякакво самочувствие от мен, чувствам се смачкана и ненужна. Тъй като знам, че преобладаващият съвет ще е да сменя фирмата - не мога (лични причини). Ще съм благодарна на всеки, който отдели от времето си за моята история. :)

Коментари

1.   Защо стоиш оше там? Свършиха се работните места ли? Не е геройство това, което правиш

2.   Така стоят нещата, след години ще мислиш по друг начин. Не подценявай хората, докато си почиваш си приказват по телефона за теб. Не подценявай и егото, без значение как виждаш човека, а най вече по големи на години дето знаят всичко, абе общо взето ако не следваш себе си, ставаш част от това, и сеучиш от тия хора.
М29

3.   Това е просто една работа... спрете да придавате на работата такъв смисъл. Просто я смени.

4.   По добре си потърси друга работа или запиши да учиш нещо. И аз съм бил мачкан на работа също като тебе и просто напуснах. Започнах да уча и това е... Боклуците на работното място почти винаги ще ги има.
М 20

5.   Не е толкова странно, че колежка-шефка те мачка переодично. Доста мениджъри са така, дори за назидание на другите.

6.   Авторката : Ако можех, щях да си сменя работата. Обстоятелствата в момента не ми го позволяват и се налага да съм там.
До номер 3 - Така е, това е просто една работа, но прекарвам повече време там и с тези хора, от колкото в личния ми живот и в приятели. На практика хората живеем на работа и от време на време правим и други неща.

7.   Лични причини? Добре де, ако е заради пари, навсякъде ще ти дават заплата. Нужно ли е да си похабяваш нервите и здравето, да търпиш лошо отношение и да се чувстваш по-ниска от тревата? Потърси друга работа. Все ще намериш нещо за същото работно време, за горе-долу същата заплата. Не чакай да дойде момент, в който вечер ще плачеш, че сутрин си на работа. Не си се вписала в работния колектив, сега си самотен вълк и има някаква жена, която плете интриги за твоя сметка. Колко време мислиш, че ще издържиш? Ти и сега ходиш да плачеш в тоалетните, все едно си тинейджърка от американски филм. Щом за една година не си се вписала сред тези хора и не си спечелила поне малко симпатия, значи няма и да се случи. Въпрос на време е нервите ти да започнат да избиват извън работното място. Ще станеш вечно кисела и мрачна, ще се караш с всеки срещнат, ще имаш чувството, че си все неразбрана. Работни места колкото искаш, ама менталното ти здраве ти е едно.

8.   Просто си търси нова работа и се премести, без да се налага да прекъсваш трудовия си стаж и да останеш без доходи съответно. Няма причина да стоиш там, просто не ти вярвам. Здравето ти е най-важно.

9.   Здравей!
Всички са ти дали съвет да си смениш работата, но аз не смятам, че това е правилно. Те точно и това искат - да се предадеш и да напуснеш. Докажи им, че това няма да стане, още повече, че си там от година. Не им обръщай внимание, наблюдавай ги отстрани и когато ти направят забележка, завъртят ти някоя интрига, или пуснат слух по твой адрес, просто ги иронизирай. Не показвай слабост. Нима са богове, че да трябва да им се харесваш? ! Там се отива за работа, пари, с които да се справяме някак, а не да се харесаме на Драганчо и Петканчин. Дори и да си смениш работата, представи си, че на твое място има друго момиче в същата ситуация? И то ли ще трябва да напусне? И така да продължава? !
Ще ти е трудно, знам, но опитай. Желая ти всичко хубаво и успех!

10.   Започни фитнес и си вдигни самочувствието.