Споделена история от На работното място

Работа
Какво работите? Смятате ли да сменяте работата си в бъдеще? Удовлетворява ли ви заплащането? Бихте ли участвали в протест за вдигане на заплатите в България?

Коментари

1.   1 - да!
2 - да!
3 - да!
4 - да!

2.   протест за вдигане на заплатите в България!?
Те не правят ли по един всяка година?

3.   2 - Правят учителите всяка година.

4.   1. - общ работник
2. - искам да я сменя, но имам болни родители и не мога да си позволя
3. - не ме удовлетворява
4. - и да участвам и да не - кучетата си лаят, кервана си върви... И накрая пак ще си ги изберем, защото българите сме си лицемери - мрънкаме, а пак си избираме същите :)
Поздрави!

5.   Майстор грубо строителство-кофраж и армировка. Да смятам уча за java web developer. Удовлетворяваме заплащането щот е над 2000лв, не ме удовлетворява всичко останало. Не не бих учавствал в протест щото няма смисъл.

6.   1. Рецепционистка в хотел.
2. В момента търся нова и ако харесам нещо веднага подавам предизвестие за напускане.
3. НЕ!!! Това е и причината да търся нова работа. Жива подигравка.
4. Не. Първо са в работно време, второ, че не мисля, че има смисъл. Заплатите трябва да се вдигнат от работодателите и от политиците, а тъй като е видно, че и едните и другите нямат желание... "кат ми пееш Пенке ле, кой ли те пък слуша? " Виж ако масово хората отказват да работят за смешни пари... тогава може да има и промяна, но с викане пред нечий прозорци няма да стане, след като после пак ще се върнеш да работиш за 600 лева. Така, че това, което правя аз е вид протест. Напускам заради ниско заплащане и шефовете го знаят! Та дано поне вдигнат заплатата на колегата, който ще дойде на мое място.

7.   1. Мениджър в голяма международна компания
2. В момента не
3. Да
4. Не - масовите протести за по-големи заплати в условията на демокрация са безсмислени, защото противоречат на икономическата логика. Правителството има силата да повиши заплатите само на държавните служители, военни, полицаи, държавни учители и т. н. Тъй като самото правителство няма свои пари, а ги събира от данъци, това означава да се вдигнат данъците на работещите в частния сектор. Друг вариант е да съкрати известен брой "държавни" и с парите да вдигне заплатите на останалите държавни. Ако правителството самоцелно и без икономическа обосновка, повиши изкуствено минималната работна заплата, ефектът ще е по-голяма безработица за ниско образованите и ниско квалифицирани слоеве на населението, тъй като, за да плащат по-големи заплати, работодателите първо ще се отърват от тях и ще изискват повече производителност от останалите служители.
Големите заплати идват с работеща силно конкурентна икономика, която произвежда за износ много стоки и услуги с висока добавена стойност (например коли, машини, електроника, софтуер), които се създават от високо квалифицирани и образовани граждани. Другият вариант е да газиш в петрол, газ и злато.... но какво виждаме от някои държави, това не винаги върши работа.
Та майката му не е да протестираш, а да се образоваш, да си предприемчив и креативен. Имам една любима мисъл, която олицетворява горните ми излияния - "Когато Колумб е стъпил на американския бряг, никой не го е чакал, за да му предложи работа. "

8.   Номер 7, много си прав в изказването си и съм напълно съгласна с него, обаче със забележката, че ние също газим в злато, само че приносите отиват при други, а не към българския народ. А от протести има голям смисъл, ако ще и да е за най-дребното нещо, иначе ще сме си на това дередже дълги години.