Споделена история от На работното място

Част от ИТ сферата
Здравейте,
Ще карам направо, имам някаква циганска кръв от майченска линия. Не съм бил в гетото, възпитанието ми е на ниво.
Започнах още от училище да уча програмиране. Предимно лекциите от Телерик съм използвал като ресурс.
В момента уча в СофтУни и нещата там вървят много добре.
Получих предложение за работа в една ИТ фирма и ме викат на интервю. Имам сравнително добри познания по структури от данни и алгоритми + няколко проекта.

Според вас, ще гледат ли на мен като един нормален човек или като на някой който няма нужния потенциал, за да може да работи в тая сфера?
Притеснява ме това как ще гледат на мене, като на един от тях или като на циганчето.
Знаете как стоят нещата в България, има огромен разизъм, ще се радвам да чуя вашите мнения по въпроса. :)

Коментари

1.   Според мен няма да разберат, че си такъв. След като си възпитан, завършил си образование и имаш знания за работата си не мисля че ще имаш проблем.

2.   В IT сектора са важни знанията, а не кой си и от къде си!

3.   1. Приличаш ли на циганин?

2. Някой ще знае ли, че имаш циганско потекло?

3. Доста българи са достатъчно черни за да приличат на цигани - главната разлика е как говорят, как се обличат и в каква среда се движат. Така че си прави сметката.

4. В ИТ средите е пълно с индийци и пакистанци, поне в САЩ и Англия. Така че с цигански вид си доказан специалист, стига и да си наясно с нещата.

5. Не разбирам що за тема и въпроси. Комплекси ли имаш или искаш да развиеш някакви измислени дискусии?