Споделена история от На работното място

Заплетена история
Преди около 2 години работих в една фирма, това ми беше първата работа, но в последствие се влюбих в един човек от фирмата, доста по-голям от мен, бяхме заедно около 2 години, аз все не намирах сили да го оставя, защото го обичах. Накрая прекратих взаимоотношенията си с него и напуснах фирмата, обаче сега ми предлагат да се върна да работя пак в същата фирма, въпросният човек вече не работи там, но проблемът е, че ако се върна всичко ще ми напомня на него, обстановката, хората, колективът не се е променил кой знае колко, има една жена от неговото населено място, която по презумпция ме мрази и най-вече, защото съм се разделила с него. В момента си имам сериозен приятел и не сме си споделяли неща за миналото, просто защото то няма значение, ако двама души се обичат истински... Не знам как да постъпя, от една страна това място ми е точно до вкъщи, припечелват се добри пари, работното време ме устройва, от друга атмосферата ми е неприятна, хората са клюкари и злобни и най-вече не искам приятелят ми да разбере, че съм имала връзка с много по-възрастен от мен, страх ме е да не ме остави! Не ме съдете допуснала съм грешка и си понасям последствията за това, имам нужда от адекватни отговори. Благодаря Ви!

Коментари

1.   Не гледай назад, само напред. Върни се във фирмата само ако има солидно увеличение на заплатата, иначе не си струва.

2.   Еми не ходи да работиш там. Какво по-адекватно очакваше да чуеш? Близо ти е - ок, но всичко останало е много зле. Не само заради бившия ти, но и щом не ти харесват хората и атмосферата, защо да работиш там? Ще се прибираш психически изморена всеки един ден.

P. S. Как може да те е срам да кажеш на настоящия си приятел за бившия си? Каквото и да е било, то е минало. Щом те е страх да му разкажеш за да не те зареже значи не сте един за друг. Още от сега живеете с тайни. Успех!

3.   По-добре не се връщай! Приятелят ти едва ли ще те остави заради това, обаче всеки ден на работа ще ти е ад, клюки, интриги, нервна среда... просто не си струва да си хабиш нервите. По-добре потърси друго място със сходна заплата и подобно работно време. Не знам за кой град става дума, но ако не е за някое малко градче, едва ли ще е чак толкова невъзможно да намериш нещо, което те устройва откъм атмосфера, заплата и работно време. Цени си здравето и нервите, щом си още в началото на кариерата си, тез0и нерви ще ти трябват още поне 30 години! Не си ги съсипвай заради някаква си работа!

4.   Недей се връща, но си запомни урока. Затова хората са казали "Не си вади оная работа там където си вадиш хляба"