Споделена история от На работното място

На грешното работно място.
Накратко, започнах нова работа прeди 21-22 дни. Обявата беше ''това което търся''. В последствие се сблъсках със отврътително отношение, занемаряване, мързел и доста първично схващане за нещата, да не кажа простащина. Обвиненията ме че не мога да правя неща които не са ми показани, е само едното :І. Голямо затриване е ей, много се говори и то без да се мисли най вече... За финал, това за което съм кандидатствал, няма развитие точно там, в смисъл там няма нужда от подобна длъжност, поради дребния диапазон на работата, и се правят тънки опити за ''правене на нещо друго''. Даже смятам да го обясня на управителя, който пък ми направи добро впечатление. Системата на работа е изостанала, и се правят доста излишни неща, които са им ''важни''. За мен това е падение в професионален план, да не казвам че се срамувам, не щото работата е срамна, а защото я сравнявам с други места на които съм бил, така са си свикнали.. Другото, противоречат си наставленията на главните, като единя/едната, общо взето прави това което правех на предното си работно място, само че го прави в достa по дребен мащаб, и по хиляда пъти по труден начин :І, но аз ще го правя след година, така ще се развивам. Избягвам да се асоцирам с тази работа, не върша това което мога 40 часа седмично, а само 10-15 може би, не мога да допринеса със нищо там, и се чувствам непълноценен. Мога да напусна веднага, щото нищо няма да се промени, но финансово съм доста зле в момента, и просто незнам какво да правя. Надявам се да бъда разбран правилно, ако някой е изпитвал подобно сбъркване да пише.
М29

Коментари

1.   За това като решиш да си сменяш работата НИКОГА не кандидатстваш в измислени гаражни фирмички с под 10 човека персонал. Най-често шефът е някакъв некадърник, който идея си няма как стават нещата и се поучава пълен хаос. Избирай големи компании с традиции, в които си има ясни правила кой на каква позиция е назначен и какво точно ще прави. А не да се окаже, че са те назначили на една длъжност, ама за да пестят, трябва да си още 5 неща или както в твоя случай, 90% от хората изобщо нямат представа какво трябва да правят и работят по методи зададени им от някоя лелка, която е работила така през 1970.

2.   И къде са тези компании с традиции в село Бг, като 90% са гаражни фирми:)