Споделена история от На работното място

Второ напускане заради лоши колеги
Здравейте, искам да споделя, какво ми се случи на последната работа. Става въпрос за София, длъжност в склад. Започвам и ме обучават първата седмица. Три дни след това идва нов човек за същата позиция. Усещам, че явно нещо не са ме харесали колегите и ме гласят. С работата се справям защото не е нещо сложно. Новият човек който дойде е по-млад и е ром(не съм расист)! Даже аз също му показвах някой неща от работата. От тук нататък се започнаха номерата. Момчето което ме обучаваше и ми е като шеф накара рома
да донесе метла и аз да измета склада докато те само гледаха. Правеха ми се непрекъснато забележки за подреждането на склада и други такива, докато на новия колега и дума не се обелваше. Накрая шефа дойде при мен и каза, че вече няма да съм на това място и да стана нещо като помощник на новия колега(ром)! Това преля чашата и му казах, че напускам! Кажете как да се оправи България с такива хора! Ако аз съм шеф, не бих мачкал българи за сметка на роми! Имаше направо омраза от колегите, коята за мен е необяснима. Или може би е обяснима защото аз съм софиянец, а те са от северозападна българия. Извода ми е, че българите трябва да се подкрепяме помежду си, а то става точно обратното! Ще се радвам да споделите мненията си! Поздрави от мен!

Коментари

1.   Подкрепям те, супер гнусно отношение от страна на хората с които си работил, за мен това са родоотстъпници, изроди и най-гнусна измет на земята.

2.   Проблемът е в това ,че те са от северозапада - диви селяндури , а ти си софиянец - възспитан човек. Явно се погаждат по-добре с ромите отколкото с културните българи....

3.   Аз съм турчин, живея в смесен град. При нас има българи, цигани, турци. Цял живот ставам свидетел на нечестно отношение заради убеждения свързани с етнос или вяра. В училище пишеха по-високи оценки на българчетата. Без значение дали е подготвен или не учителите праскат четворки. А когато стане въпрос за турче или циганче започва изтезаването за изкарване на една мижава тройка.
Частникът за щастие няма интерес да поддържа даден етнос. Нали има една поговорка "Приятелството си е приятелство, но сиренето е с пари". Турчин баничар каква полза от това да бъде на страната на турчин, който не умее да се справя със баничките. Ще му бие шута за сметка на българин.
Никой не избира етноса си. Въпросът не е както да поддържаш Левски и ЦСКА.

4.   Мисля че проблема е в теб авторе, търсиш треската в чуждото око, а не виждаш гредата в своето. Единственото което имаш като аргумент против новия колега е етноса му и въобще не си даваш сметка, защо по дяволите, него го издигат, а теб те слагат по ниско. И повярвай това им подреждане на работниците е по вероятно да не се дължи, нито на база етнос, нито на база място на рождение, по скоро става въпрос за бързо схващане на работата и за по добре оценено държание с колеги и клиенти. Работодателя няма полза за бизнеса си, нито от етноса, нито от месторождението на работника, той е един купувач на труда ви и разбира се е в правото си да преценя кой работник му е по полезен.
Това че ти си софиянец говори лошо само и единствено за теб, защото при толкова възможности за развитие, още в детска възраст на българските младежи в София, ти си се развил до метач на складове и на всичкото отгоре смяташ хората за по низши само на база етнос или месторождение.
Не мисли че новия го харесват повече, защото е циганин или защото е от северозапада, харесват го защото се учи по бързо и защото им схваща логиката на работа /чатка бързо какво се иска от него и прави по малко грешки/.

5.   И още нещо, точно това е расизъм да смяташ, че е невъзможно да си подчинен на човек от даден етнос само заради етноса му.

6.   Виж, на всеки се е случвало да попадне на грешно работно място. Преди години, точно бях завършила и започнах работа в един магазин като продавачка. Започнах с още едно друго момиче, обаче още от първия ден нея я толерираха, а мен не. Обучаваха и двете ни еднакво, обаче мен ми крещяха за всяка грешка, а за нейните грешки никой не казваше нищо. Накрая, след по-малко от седмица, буквално ми казаха да не идвам повече и даже не ми платиха. Когато ги питах защо ми излязоха с безумното обяснение, че съм била "прекалено умна за тази работа! ". В началото побеснях, после обаче си дадох сметка, че са прави, аз мога да намеря много по-добра работа от тази! И намерих! Само няколко месеца по-късно работех в голяма международна компания, нищо, че още бях студентка. А въпросното момиче го виждах често, защото магазинът беше близо до дома ми. Така и си остана, продавачка. Та мисълта ми е, не се ядосвай, явно си на друго ниво, на по-високо ниво и можеш много повече от това да метеш складовете с циганите. Потърси си работа, която ще ти подхожда повече и ще си с хора на близко ниво. Всеки може да мете и да подрежда стока. Помисли обаче какво друго можеш да правиш.

7.   Но има и нещо друго. На моята (бивша вече работа) също назначиха цигани. После се оказа, че на работодателя се дават пари по разни програми, за да ги вземе на работа. Реално нищо не вършеха. А от българите няколко работници напуснаха. Масово е. Ще ни претопят.

8.   Българите просто природата ни е такава. Нека някой да напише за убииството на Христо Ботев!