Споделена история от На работното място

За дребните неща, които могат да ни развалят настроението
Взех решение да не забелязвам дребните неща и да не допускам да тровят живота ми. Чудесно! Имаше голям резултат, но все пак дребните неща могат дда бъдат от голямо значение както зап това да имаш усещането, че си щастлив човек, така и за да ти помрачат настроението макар и за малко...

И така - днес ме впечатли следното:
Пазарувам ежедневно от кварталните магазини, когато бързам. Днес забелязах, че магазинерката ужасно се изнерви за това, че не съм купила всичко от нейния магазин, а вризам при нея само за да купя хляб и се намуси ужасно, бих казала, че дори ми се разсърди и хляба ми го подаде без торбичка - най демонстративно почти в насипно състояние с касовата бележка. Колко смешно.... дори си мисля, че не мога да й се разсърдя, а само се забавлявам с това, че съм я изнервила. Но при други обстоятелства би следвало подобни действия да накарат клиентите изобщо да не стъпват в магазина й. И това ако не е простотия не знам какво е, но струва ли си човек да се замисля за тези дреболийки?

Коментари

1.   Ами и аз да съм на нейното място, и на мен няма да ми стане приятно, чесно казано. Неможа ли да си купиш хляб оттам откъдето си си напазарила другите неща???? Мисля, че даже за нея в този случай е по-добре да не стъпваш в магазина й повече, отколкото да си вземеш 1 хляб и да я дразниш с пълните торби. Аз ако бях на нейното място нямаше да ти продам хляб!!! Дали един хляб повече е продаден или един по-малко, за нея не е от значение. А пък ти така или иначе не пазариш от нея доколкото разбрах, така че няма за какво да съжалява ако те загуби като "клиент".

2.   Преди да влезеш в магазина, развали си парите по 1 и 2 стотинки и тогава пазари. Най важното е докато магазинерката ги брои, да не забравяш с усмивка и загрижен глас да я питаш какво и е днес, да не е настинала, да се пази, че има много страшен грип, защо е толкова прежълтяла... като раково болна, крайно време е да не отделя такова голямо внимание и да не глези толкова много клиентите си, ами да обръща повече внимание на здравето и външноста си... бъди сигурна, че другия път ще ти дава всичко с торбичка и надали ще ти поиска да го плащаш....

3.   Магазинерките са на работа, защото ние им даваме парите си!! Ако ми направят такъв фасон, повече в тоя магазин ни влизам.