Споделена история от На работното място

Разпространител на рекламни листовки по пощенските кутии?
Здравейте, в момента имам нужда от допълнителен доход. Само в Събота и Неделя мога да разнасям. Проверих: граждански договор, от една обява за Бургас - 20лв/ден, има контрольори на разносвачите. Познавам отлично пеша квартала, в който живея и съседните 2 квартала.

Имам въпроси към хора, които са го работили. Примерно за колко часа се обхождат всички пощенски кутии на един квартал? Какво заплащане са имали? Коректни или некоретни фирми за София? Други подробности, за които се сещате.

Коментари

1.   Това е ужасна работа, вършил съм я. За да вземеш 20 лева трябва да разхвърляш 1500-2500 брошури, а пакет от 500бр. гланцирани по 16 листа тежи над 4 кг. Трябва да отидеш с кола, която да ползваш като база, защото просто няма как да ги носиш постоянно с теб. Съответно се местиш с колата. Не си струва за тези пари. По-добре в някое заведение в петък и събота вечер потърси работа.

2.   Аз съм работил в Кауфланд като разпространител и ти дават малка част от квартала в който живееш имам предвид няколко блока пробвай там те се разнасят в събота и неделя

3.   Аз от 2019 година раздавам рекламни брошури на Кауфланд в селото което живея. То е голямо село. В петък се доставят, раздаването може да започне от петък следобед. Получавал съм по 120-140 лв. в месеца. Два района съм обслужвал общо 400 бройки брошури всяка седмица, някои седмици има допълнителни месечни брошури като Мебели Виденов и Техномаркет. 100 бройки брошури имат тегло между 3-5 кг.

Един район се обхожда с велосипед в рамките на 3-4 часа, разстоянията в селото са големи.
Добре е да се разнасят брошурите с градски велосипед с багажник и калници.

Раздаването на рекламните брошури в градски условия, в идеален град с тротоари, подлези, прелези, с блокове и квартали е по-добре от селски условия. Защото там пощенските кутии са на първия етаж на блока. В един вход на блок се обслужват 10-20 семейства. В градски условия също има риск от бездомни агресивни кучета и неадекватни хора в крайните квартали на града, където са ромските гета.

Проблем при разпространението на брошурите са бездомните агресивни кучета и неадекватни хора.

Винаги това е на граждански договор и имат строги изисквания брошурите винаги да се раздават в събота и неделя.
Ако човек се разболее от грип в петък, събота, неделя и понеделник няма да му платят нищо, защото не е раздавал нищо като болен човек.

Изискват да се раздават рекламните брошури при силен дъжд, вятър, ураган, снежна буря, епидемии, дори и по време на COVID -19 вирусна епидемия си бил длъжен да обикаляш домовете на хората с риск да се заразиш. И аз съм бил болен от Covid 19 в лека форма за мой късмет.
Ако човек не е раздавал рекламните брошури точно в събота и неделя, няма да му платят нищо! При определени тежки метеорологични условия е невъзможно пеша или с велосипед да се обикалят домовете на хората.
Този факт компанията Kaufland не ги интересува! Защото това е граждански договор!

Това е унижение на човешкото достойнство с риск увреждане на здравето, човек да раздава брошурите по време на дъжд, силен вятър, епидемии, урагани и гръмотевици! Има хора са ми казвали, защо не си намериш друга работа? Те много добре разбират, че това е унижение и подигравка от страна на Кауфланд!

В селото където живея, ако аз напусна, Kaufland дълго време няма да си намери разпространители на рекламните брошури. Защото никой не иска да го правят на маймуна като раздава брошурите при дъжд, силен вятър като ураган, при болест и други неотложни проблеми.

Като силен дъжд намокри всички брошури, те тогава стават негодни за нищо.