Споделена история от На работното място

Да се върна ли на старата работа?
Работя в голям магазин. Чистата ми заплата е 1000лв. Преди няколко дни ми звънна телефона - стария шеф от предишната ми работа. Спешно му трябвали хора и вече бил увеличил бюджета за заплатите, защото някои от хората били напуснали. Имали доста повече поръчки от преди, но екипа бил по-малък. Там работих над 2 години и заплатата ми от 800лв чисто не мръдна. Вършех си работата както се искаше от мен, но бонус или увеличение не видях. Тогава колектива беше по-голям и се справяхме със задачите. Предполагам шефа сега е останал без хора и се чуди какво да прави. Казах му че ще помисля. Предлага ми 1300лв чисто. Сега вземам 1000 + бонуси, с които отивам на 1200лв почти, но скоро правя 6 месеца и ще ми я вдигнат. Така с увеличението и бонусите пак ще вземам около 1300.

Коментари

1.   Не, работил си там 2 години и е нямало никакво увеличение, вероятно няма и да има ако се върнеш. Когато взимаш същите пари и на новото място има някаква възможност за развитие, какъв смисъл има да се връщаш?

2.   Стой си където си, нвмаш гаранция че той няма да те излъже, а и некоректно от твоя страна да напуснеш.

3.   Стой си на сегашната работа!

4.   Къде ти харесва повече?
Къде осигуровките са реални?
Днес шефа има работа, утре не.
Къде имаш повече сигурност?

5.   Поискай 1500 лв. заплата и виж как ще реагира бившият ти шеф.

6.   И аз съм на мнението ма номер 5, но щом за 2 години не е имало никакво развититие, няма и да има. Стой си на тази работа но го измъчвай. Кажи че сега вземаш 1500 и даже 1700 му поискай да видиш какво ще каже

7.   Стой си на сегашната работа. Две години без никакви бонуси и увеличение означава, че предният ти шеф е леке.

8.   Естествено, че не бива да се връщаш. Той дори и повече пари не ти предлага реално. Освен това той не се променил и само ще се чуди как да ви дава по-малко и да ви ощетява по всякакъв възможен начин. От такива "работодатели" човек трябва да се спасява в първия възможен момент.

9.   За две години не е имало никакво развитие, та сега ли? Той в момента ти предлага чисто 1300лв заплата, но кое ти гарантира, че тази заплата няма да стане по-ниска, когато наеме още хора? Да не говорим, че сигурно изобщо няма да се увеличи. Преди е нямало бонуси, което означава, че и сега няма да има. Екипът е по-малък, а поръчките повече, с други думи- ще те спукат от работа. Остани си на сегашната работа. Заплата ти е добра, предвиждат се увеличения, взимаш бонуси, изобщо това си е 6-ца от тотото.