Споделена история от На работното място

МВР или военен
Здравейте! Въпросът ми е, че има обявени конкурси в нашия град за военни служби. Чувала съм, че бързо напускали или били уволнявани, или не са им плащали добре? Ако някой знае как седят нещата, моля за съвет. Иначе съм се насочила да пробвам за длъжност в МВР. Имам влечение към някоя от тези професии. :)

Коментари

1.   За жени работа в армията няма /тези, които са завършили военен университет - са добре дошли/! Аман от лигли и мрънкачки! Макар, че има и много жени по - добри от мъжете, но като цяло тези мрънкачки им сриват реномето. Истината е, че повечето са в армията заради социалните придобивки /майчинството поне три години първа категория; не дават дежурства до 7 години на децата си и т.н./. Много от тях идват и заради болничните и отпуските, мъжете не смеят да се оплачат, защото веднага ги обвиняват, че не са толерантни. Абе прекарани сме. Но пак казвам, ако си сериозна и наистина обичаш тази работа приеми я. Пожелавам ти успех! Не се засягай от коментара ми, но имай едно наум!

2.   Сигурно има и във вашия град. МВР си е с недокомплект и има защо. Ако мислиш че има голяма романтика в тая работа - ами не.
Постоянно се занимаваш с агресивни пияници, наркомани и цигани, гледаш жертвите на престъпления в очите и знаеш че няма как да им помогнеш, ходиш по ПТП-та и гледаш тела нарязани и заклещени в самчканите ламарини.
И всичко това за заплата като на касиерка в среден по големина магазин.
Тая романтика от филмите я забрави!

4.   Бързо се преориентирай докато е време.

5.   При куките се краде всеки ден по малко. В армията за новоназначени няма такива "бонуси". Ако се позадържиш обаче можеш крадеш къде къде по на едро след време.

6.   1 От коментарата само разбрахме, че си комплексиран от жените женомразец. До авторката- ако стигнеш до армията ще видил, че жените са по-тренирани, по-добри и по-сериозни. ;) Обикновено мрънкачите и използвачите са тея като 1. Влизат там със шкембетата си, за да могат да се изфукат във фейсбук и барем малко да им се вдигне жалкото смачкано самочувствие. В МВР също можеш да забележиш, че жените скоро ще са повече от мъжете, а по стрелбищата, че са и по-добри с оръжията.

7.   Номер 6 сигурно много се е ядосал на моя коментар. Да поясня нито съм женомразец, нито комплексар с шкембе фукаш се във фейсбук. Има много жени по-добри от мъжете, но има и такива, които са там за всичко друго, но не и да служат пълноценно. За сведение, когато се пишат нарядите първо се питат колежките - ние се съобразяваме с тях, същото е и за отпуските / все на някоя се налага да ползва отпуска покрай децата/. Лошо няма, но това е системно /нашите деца все съпругите ни ги изпращат на училище/. Колежките вземат много по-често болнични заради децата /пак лошо няма/, но работата си е работа и трябва да се свърши. Мъжете не взимаме болнични за гледане на деца. Налага се често да оставаме след работа пак ние оставаме, а те си тръгват, защото имат семейни ангажименти и така. Обаче, когато дойде време за заплата всички сме на опашката нали? Познавам много сериозни жени и даже им се възхищавам как се справят със семейството си и с работата си, но има и такива, които петнят с поведението си. Наскоро познат ме попита за коя свободна позиция да кандидатства съпругата му при нас за да й е по - леко и спокойно!?