Споделена история от На работното място

Ужасно объркана и в безизходица
Здравейте, моля ви за съвет, защото се чувствам ужасно объркана и в безизходица. Аз съм жена от София на 35г., омъжена и с малко дете на 3. 5 години. В семейството ми всичко е наред, обичаме се, помагаме си и се разбираме. Въпреки, че съм родом от София, живеем на квартира и се грижим сами за детето си, без помощ от роднини. Детето ни е много желано и отглеждано с много обич, но ето и проблемът. Ясла и градина за моето дете няма. Все не сме класирани. Аз напуснах работа, защото нямаше кой да поеме грижите за детето. Работех като търговец в компютърна фирма. До днес само мъжът ми работи, а разходите прогресивно растът. Борсата ми свърши и сега висим единствено на доходите на съпруга ми. От 18 годишна работя и никога не съм разчитала някой да ме издържа и храни. Чувствам се отвратително и в безизходица. За последните три месеца кандидатствах за над 30 позиции в jobs. bg, защото се надявах че все пак детето този път ще се класира за място в поне една детска градина в моя скапан роден град. До ден днешен, нито един работодател не пожела да ме покани на интервю, след като стане ясно, че съм майка на 3г дете, въпреки уверението, че детето посещава градина ( идеята ни беше да я пуснем на частна). Детето все така не е прието в детско заведение, а частна градина ще ни излиза твърде солено преди да започна работа. Съзнавам, че не съм първа младост, нито супер квалифицирана, но това си е чиста дискриминация! Какво да правя, как да помогна на мъжа ми? Не искам да стоя и да плача в ъгъла повече, искам да помагам и да допринасям за семейния бюджет. Имам най- прекрасният съпруг на света! Прибира се скапан и щом влезне в къщи, започва да помага с каквото може. Винаги сме били "рамо до рамо", заедно сме във всичко, но парите не достигат, цените хвърчат и това е факт.
Моля ви за съвет, какво да правя.

Коментари

1.   Пробвай от хобито ти да припечелваш или търгувай по интернет нещо

2.   Мен нито един работодател никога не ме е питал имам ли дете или не.

3.   Много добре те разбирам, защото и аз го изживях това с малко дете, без прием в ясла, после и градина в квартала. Принудихме се и кандидатствахме за градина на 15 км от квартала ни, тръгвахме един час по-рано за градината. Тя пък се спукваше да боледува, през седмица, за по три седмици. Съвета ми е да разгледаш хубаво сайта с местата и да видиш къде имате шанс за прием. Може да помислиш за по-добра квалификация (най-удобната професия за майки с деца е учител) или за работа неквалифицирана, в хранителен магазин, от големите, мисля че ще те вземат и плюсът е, че ще си на смени и ако детето боледува, може по-лесно да се редувате с мъжа ти да я гледате. Не пиши в cv, че имаш дете.

4.   За съжаление нашите родни работодатели търсят някоя на 18 г. да им краси офиса - моя шеф изгони млади момчета висшисти и ги замени за момиченца по-малко с 20-тина години от него...
навсякъде е така, затова нямаме бизнес, нито ще имаме някаква реална бизнес среда.
Аз също мисля да напускам работа, защото ми омръзна любовниците на шефа да ме мачкат!!!
М30 г.

5.   Винаги когато съм кандидатсвал по обявите за работа в интернет - стигам до просешка тояга!

В тази държава всичко става с батко и братко, не по обяви.

6.   Здравей, кандидатствал по схемата Родителите в заетост към ДБТ в София. Така ще потърсиш професионално направление за работа и ще имаш детегледачка за 18 месеца вкъщи. Може и безработни родители да подават заявления. Успех схемата е отворена от 16. 09. 19.

7.   Повечето работодатели избягват да наемат майки с толкова малки деца, защото реално жената отсъства през повечето време по болнични, докато в същото време хем трябва да плащат част от болничните и осигуровките, хем трябва да търсят и друг човек да замества. За това се ориентирай временно към държавна служба, там винаги има недостиг на хора, а работното време е приемливо. Заплатата е ниска, но и работата в повечето случаи не е тежка.