Споделена история от На работното място

Нормално ли е работодателят ви да пърди на работното място?
Темата не е базик, а на базата на истински случки и то в офис!
Много пъти работодателят ми е пърдял на метър от мен в офис и съм си мислел, че ме приема за приятел. Това изтърпях, но откакто започна да си рови в нода и да си яде сополите ми дойде вповече.
Интерпретациите и отговорите оставям на вас.

Коментари

1.   Измислена и тъпа история! Ако е такъв простак, не може да върти бизнес! Изглежда ти си сополанкото!?

2.   Ами не е нормално, но има случаи в които просто не можеш да се контролираш. И аз се чудя, ако ми се случи така ще ми е много неприятно, особено ако има някой до мен на работа. А за другото нямам думи.

3.   Абе първите ми работи са били в разни малки складчета и майсторски дърводелски цехчета, където дет се вика съм пил бири с шефовете, ама такова нещо не ми се е случвало. За офис пространство да не говорим.
Или шефът ти е някакъв кръгъл идиот, или историята е измислена.

4.   Ти тази простотийка от носа си ли я извади или я изпърдя? С яденето на сополите прекали, иначе си звучеше почти достоверно - всякакви свини има, дори и в офисите...

5.   Това е въпрос до възпитание.

6.   Ако работодателят ти те счита за приятел (както ти мислиш) и затова пърди до теб, няма да е никак лошо да отвърнеш реципрочно на поведението му, като му покажеш, че и ти него считаш за приятел. В този ред на мисли, подходящо е и ти да пуснеш една или повече пръдни, с които да подчертаеш своето позитивно отношение към компанията, в която работиш и по-специално към нейния ръководител.
Офис етиката несъмнено предполага такова поведение. А бизнес психологията препоръчва колективни отпускащи действия в работна среда. Шумното пърдене без съмнение такова, а и като вид свещенодействие скрепява близките отношения между властта и подчинението. Несъмнено в такава работна среда работата става по-лека, по-динамична и значително по-реактивна. А ако в помещението има прозорци (не разбирай Уиндоус), проява на съобразително мислене и добър вкус е тяхното отваряне.
Не се бях замислял, но то си е вид тиймбилдинг. При това евтин, забавен и ефектен.

7.   Ами в страната на ганьо сме, аз ти вярвам.

8.   И аз съм срещала такъв. Сега от скоро уча психология и разбирам, че такъв човек е социопат. Смята себе си за висше същество и държи всички да го приемат, такъв какъвто е, не се съобразява със социалните норми. Тези хора могат да бъдат лидери и манипулатори, имат особена харизма. Запознай се с профила им, трябва да си имаш едно на ум.

9.   До коментар №1 Историята си е напълно истинска. Реших да проверя какво е мнението и на други хора. А човека е с много добри позиции в голям град и е бил по горните етажи на властта в Общината преди десетина години. Голям връзкар е и познава да не кажа всички бизнесмени, то повечето и на база на това си върти бизнеса.
Аз съм нещо като асистент в неговата дейност и върша бумащината, а той оценява моята работа и се разписва.
Не знам как да го кажа по-добре, но реших в крайна сметка, че ме е допуснал в приятелския си кръг след като прави такива гнусотии, макар хич да не ми е приятно да го гледам какво прави.
Последният път си рови в носа и измъкна един дълъг сопол и му овисна от дясната ноздра все едно виси някакъв шнур. Погледнах го, но ми стана гнусно и неприятно и реших да не му казвам. Така излезна на улицата.

10.   От автора:
Смятам, че тези неща не са хубави, особено в офис. Говори за ниска култура, макар да е образован човек и да е председател на браншова организация. Иначе човека е на 55 години, ходи по нощни клубове и постоянно го има на снимки от дискотеките, кипи си нова кола, апартамент на секретарката любовница и още куп други неща. После естествено забави заплатата 3 месеца. Как го изтърпях и аз не знам, но съм си казал, че ако ми врътне пак такъв номер ще напусна.
А, това с ровенето в нозрите и пърденето е само върха на айсберга и започна да го прави от преди няколко месеца. Все гледам да го приемам отвеселата страна, но вече ме е гнус от този човек.
Това е моето мнение и реших да го споделя.

11.   Или историята е измислена, или човека няма култура. За да се върти бизнес не се иска култура.

12.   Ти нямаш ли си истински проблеми и мозък имаш ли? Или си го изпърдял през ушите?

13.   Все повече и повече простотии се публикуват в този сайт, а смислени истории не се публикуват. И не мога да разбера какви модератори и какъв администратор управляват този сайт. Да се чудиш на акъла им.

14.   За съжаление, мисля, че историята не е измислена. И ще противореча на Н. 1. Всеки простак в България може да върти бизнес - особено ако е подставено лице за да се перат едни пари. Практика още от 90-те. Простият човек се управлява лесно, лесно заменим е и не се бърка където не трябва. А за един такъв, пърденето и т. н. са си нормални неща - още от годините като малък на село.
По-добре по-далече от такива