Споделена история от На работното място

Как да се справя със себе си
Здрасти! Аз съм момче на 21 години безработен и имам огромен проблем.
Ето моята изтория...
Не бях най-умният ученик и понеже не съм учил и когато казах верните отговори на учителите в училище, всички ми се подиграваха.
И това още от 2 клас. Често бях манипулиран психически и физически и получавах множество удари по главата, когато бях в училище.
Майка ми ме караше да уча и не ме пускаше навън, но когато седях да уча или гледах в една точка и чаках часът да стане 22:00, за да може майка ми да ми каже да си лягам. След като завърших училище разбрах, че съм направил огромна грешка, че не съм учил и точно затова съм на този етап сега. Дипломата ми е 3. 80 завършил съм в спортно училище и нямам никакви знания. До 6 клас майка ми понякога сядаше с мен за да ми помага понеже беше много заета също така и баща ми и след като влязах в спортното училище тотално спрях да уча и дори нямахме домашни понеже училището ни беше от 08:00 до 18:00.
Сега, освен че не съм учил както казах, съм бавен муден срамежлив паник-зависим объркан, имам много слаба памет и много други негативни неща и не само съм в живота си, но сега и когато съм в Нова работа. Изпадам в паника когато съм на работа защото си мисля че ще объркам нещо а и от паника не мога да го запомня а дори и да запомня нещо после го забравям.
Преди няколко дена приятелката ми ме остави и ме уволниха от изпитателния ми срок на работа. Не знам къде биха ме взели на работа.
Интересите ми са видео обработки графичен дизайн фотография и също така свиря на барабани китара и пиано.
Бих работил това което ми е интересно но живея в североизточната част на България в малко градче.
А вие какво бихте правили ако бяхте на мое място защото аз просто не знам какво да правя с живота си.
Благодаря за вниманието.

Коментари

1.   Може да почнеш да четеш книги

2.   Моят съвет е първо да намериш начин да се успокоиш и да подредиш мислите и себе си. Самата история някак звучи неподредено, от което си личи хаоса в теб.

Другото, което можеш да направиш - щом в училище не си учил и "нямаш никакви знания", нищо не ти пречи да започнеш сега да четеш повечко и да натрупаш някакви знания и компетенции, които ще са ти полезни в работата, полезни за общата ти култура, а и за теб като човек.

До колкото разбрах си бил малтретиран в училище. Ами не се чуди, че си по-муден и лесно се паникьосваш, лошото отношение в училище оказва влияние и на самочувствието ти. Попаднал си сред хора, които не са успели да те оценят какъвто си, а са те малтретирали, масата в тези училища са такива.
Сега обаче имаш възможност да се развиваш далеч от тези хора, така че не се отказвай, сега ти е времето да действаш и да се развиваш. Можеш да продължиш да учиш в университет като избереш някоя интересна за теб специалност. Просто не се отказвай.

За влошената памет можеш да посетиш и лекар, ако се наложи да изпише нещо. Ако се чувстваш много зле, би могъл да се обърнеш и към психолог.

Успех, животът ти е в твоите ръце, от теб зависи какво ще правиш с него!

3.   "видео обработки графичен дизайн фотография" имаш ли какво да покажеш на евевнтуален работодател от изброените?

За тези работи не ти е нужно да имаш познания по предметите, които се учат в училище.