Споделена история от На работното място

Варна или Пловдив
Здравейте, обмислям преместване в някой от двата града. Искам да Ви попитам в кой от тях е най-добре за живеене от към цени, заплати, разходи? Имам икономическо образование.

Коментари

1.   Най-добре Стара Загора, има перспектива за бъдещето.

Я35

2.   София!

3.   Пловдив

4.   Аз съм от Пловдив, квот имам и познати във Варна.
От близо година в Пловдив е много зле работата. Работа има, но за 800-900 до 1000 лв макс с нереални изисквания. Всички добри позиции, дори в големите международни фирми са само за "наши" хора. Не знам как така стана, но положението в Пловдив в момента е по-зле от преди две години. Как така хем идват много нови и големи фирми, пък става по-зле не знам. За БГ фирмичките пък няма да коментарам ниска заплата, дори не осигуряват на сумата, която получаваш. Кваририте постоянно растат кат наеми, минимум за адекватен двустаен 450лв. От моите познати знам и за Варна, че не е по-розово положението. Там пък през зимата е пълно мъртвило. Нито работа има, нито хора.
Не съм сигурен колко е по-добре и в София. Като гледам масово заплатите там са колкото в Пловдив при поне 300лв по-високи наеми и по-големи разходи за всичко останало. Разликата е че в София има повече възможности и някои от тях са мн по-добри от Пловдив и Варна.
Като изключим работата, в Пловдив горе долу бива за живот. Вече имаш поне 3 пикови часа през деня, когато можеш да стоиш в задръствания около час. Повечето неща са ти на по-близко разстояние и от София и от Варна. Парко-места почти няма вече, даже й в широк център. Според мен на тоя етап никъде в България не е добре за живот, даже в големите градове. Пътят е навън за всеки който иска да има бъдеще.

5.   До номер 1

Хаха ква перспектива за бъдещето има в село Стара Загора ве. Повечето млади се изнесоха към Пловдив и София. Няма никва работа, няма хора, няма живот.

6.   Ми то, 4/5, значи най-добре без Пловдив. Щото ти си там, не за друго. Аз, примерно, много се пазя да не дишам един въздух с простаци - та, затова, де...

7.   Към 6

Ами няма проблем селски. С по-малко селяндури като теб ще е по-добре Пловдив. Нещата, които съм написал са реални факти за ситуацията. Който както иска да си ги разбира.